Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemmel kapcsolatban...

Orvosi egyetemmel kapcsolatban 2 kérdés (? )

Figyelt kérdés

Ezt a 2 kérdést, orvosoknak vagy orvostanhallgatóknak tenném fel!!!!!

Tehát az első kérdésem: van esélyem bejutni, illetve elvégezni az orvosit a következő esetben?

Én magamat egy átlagos képességűnek tartom. Hogy ez mennyire reális azt, nem tudom. Ez csak az én véleményem, saját magamról. De a lényeg, hogy egy olyan embernek aki nem az osztály legjobb tanulója, aki nem annyira okos, viszont nem is rossz képességű, hanem ott az arany középúton foglalja el a helyét, annak van esélye arra, hogy bejusson és el is végezze az egyetemet?? (Tudom, sok mindentől függ az is h bekerülni, meg bent maradni, de itt most csak és kizárólag a képességeket vegyük figyelembe).


A másik kérdésem:

Mennyit kell tanulni egy félévben? (könyvek számára vagyok kíváncsi tantárgyanként)

Ez is több mindentől függ, de ha lehet kiválasztanátok nekem pár tantárgyat, amelyek közül leírnátok, hogy hány könyvet kell egy félévben megtanulni és azok a könyvek hány oldalasak?

Tudom, hogy ezek a kérdések eléggé furák és nehéz rájuk válaszolni, mert tényleg sok mindentől függ, ebbe már belegondoltam. Viszont szeretnék egy úgy mond "homályos" képet kapni, erről az egész dologról, mert nagyon érdekel, és felszeretnék készülni ezekre, hogy még tudatosabban tudjak készülni az érettségire annak érdekében, hogy bejuthassak. (Azért írtam, hogy homályos kép, mert tudom, hogy igazán csak akkor fogom tudni és átlátni ezeket, ha saját magamon tapasztalom meg, tehát ha felvesznek.)


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 13. 18:57
 1/6 A kérdező kommentje:

*úgymond*

*fel szeretnék készülni*

(Csak a helyesírás miatt.) :)

2013. ápr. 13. 19:06
 2/6 anonim ***** válasza:
átlagos képességekkel nagyon nehéz. most hány éves vagy? Mikor érettségizel?
2013. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

figyu, nem kell zseninek lenned hozzá. Ha komolyan elhatározodm h TÉNYLEG ezt akarod csinálni, akkor nagy szorgalommal sikerülni fog. Viszont ha nem határozod el szikla szilárdan, h te valóban ezt akarod csinálni, akkor úgy nem valószínű, h sikerül megfelelően felkészülni az érettségikre.

A másik kérdésedre a válasz: az első 2 évben rengeteget kell tanulni, én a hétvégéimet is végigtanultam másodéven, kb. 0 szabadidőm volt. Oldalszámokat sosem néztem, de anat szigorlatra kellett minimum 1000 oldal lexikális tudás főleg latinul, de erre 2 évünk volt megtanulni. Élettan szigorlatra is kellett kb. 5-600 oldal, biokémia úgyszintén.

Harmadévtől kicsit könnyebb már azért.

Csak akkor válaszd az orvosit, ha a folyamatos tanulást és az elég nagy stresszt éveken keresztül vállalni tudod.

2013. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

Most 16 éves vagyok. Ezen kívül még van 2 évem az érettségiig.

Én mindig is orvos szerettem volna lenni. Mindig is ez érdekelt a legjobban. A kedvenc tantárgyam a biológia és kémia meg az angol.

A szorgalommal úgy állok, hogy ami érdekel amit szeretek azzal nagyon szívesen foglalkozom, tanulom. Viszont, ami kevésbé vagy egyáltalán nem arra nehezen veszem rá magam. Amúgy az átlagom kb. 4.3 körüli szokott lenni. De felvételinél én úgy is a duplázós módszert választanám...

2013. ápr. 13. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Nem kell hozzá zeninek lenni. Olyan emberek is elvégzik néha, akire egy szobanövényt sem bíznék rá....

De lényegesen egyszerűbb, ha nem vagy sík hülye.


2. Tök felesleges az oldalakat számolgatni. Ijesztgetésen kívül másra nem jó, hiszen nem úgy működik a dolog, hogy odaadnak egy könyvet, hogy akkor tanuld meg...

Alapból van vmi előképzettséged az emelt érettségivel, tehát nem nulláról indulsz. A tárgyakat is több ideig tanulod (anatot pl. 2 évig), tehát nem egyszerre kell az egészet megtanulni. Nah meg a könyveket sem szó szerint kell tudni, és a különböző könyvek között is van átfedés.


De ha ennyire szeretnéd...

Másodév végén 3 szigorlat van, ezekre a könyvek:

Anatómia:

[link]


[link]


[link]


[link]



Biokémiára:

[link]



Élettanra:

[link]



Ui.: Figyelj oda a helyesírásodra és a fogalmazásodra. Egyrészt magyar érettségin jól fog jönni, másrészt baromira kiábrándító, mikor egy orvosjelölt nem tud normálisan írni.

2013. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vizsgaidőszakban szerintem 10 órát minimum tanulni kell, persze ezek kívül még szorgalmi időszakban is többet kell tanulni, mint más egyetemeken.

Erre persze rá lehet hangolódni, de sok embernek évek alatt sem megy.

2013. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!