Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ZMNE egyetemmel kapcsolatban...

ZMNE egyetemmel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
megpróbálok ;)
2011. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

lenne egy pár...:)

a legfontosabb az alkalmassági vizsga? mikor van? nagyon kemény? én lány vagyok,kicsit alacsony...az nagy baj?

a ponthatár tényleg 240 lesz?

utána a bent maradás nehéz? nagyon sokat kell tanulni? naponta kell tesizni?

melyik szakot érdemes választani? ahol nincs túljelentkezés...

ha nem sikerül a fősulira bekerülni,van valamilyen képzés? (pl.:ha valakit nem vesznek fel mondjuk jogira,ott van okj-s jogi valami :D )

2011. nov. 30. 19:43
 3/13 A kérdező kommentje:

kollégium milyen?

messze van egymástól a suli és a koli?

tényleg vannak terepgyakorlatok? azok milyenek?

egyáltalán nem ismerem Budapestet :S

2011. nov. 30. 19:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy milyen szakra szeretnél jelentkezni?
2011. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha van konkrét szak, ahová jelentkeznék utána tudok többet segíteni. Civil vagy katonai... nem mind1.
2011. nov. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

tiszti

katonai gazdálkodási

2011. nov. 30. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor nézzük. Alkalmassági lesz az tuti, mert a katonáknak van. Hogy mikor azt nem tudom, én civil vagyok. Szerintem levélbe értesítenek erről... Ponthatárt majd csak nyáron tudod meg! Január elsejétől megszűnik egyébként a zrínyi, Nemzeti Közszolgálati Egyetem lesz belőle. Corvinus közigazgatási és az RTF közig szaka egyesül a mi egyetemünkkel. Egy tipp: jelölj meg mindenképp vmi közigazgatási szakot is ;) nem fogod megbánni. Na menjünk tovább. Kicsi vagy és lány. Az hogy lány vagy az nem gond, viszont magasság korlát...

Bejutni könnyű, bent maradni nehezebb, ezt ne úgy értsd, hogy szórják az embereket, mint az orvosin, nem nem, tanulni kell, hiszen egyetem :)

Tesid mindenképp lesz, vagyis nem tesi hanem önvédelem, ami kemény :S Vannak felmérések is. 3200m-es futás felülés, fekvő. Nem könnyű ezt mondhatom, de ezt is meg lehet csinálni :)

Koleszt azt biztosítanak a kampusz területén a katonáknak :) Civileknek viszont nem :S

Nagyjából ennyi. Ha lenne még kérdésed, írj bátran :)

2011. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem értem...mit jelent az hogy civil vagy?

milyen a közigazgatás szak?

nem nagyon értem...nézegettem a szakokat,de olyan bonyolult...szerinted mit érdemes még megjelölni?

a civil meg katona közt itt mi a különbség? honnan tudom,h civil szakot jelölök meg,vagy katonait? és melyik a jobb? a civil is diplomát ad?

neked milyen volt az átlagod és hogy sikerült az érettségid? mert félek,hogy elrontom és nem vesznek fel...

2011. nov. 30. 21:40
 9/13 A kérdező kommentje:
ja meg még az is,hogy néztem felvi.hu-n és azt írja ki,hogy a suli nem hirdetett meg szeptemberben induló képzéseket...
2011. nov. 30. 21:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Vedd meg majd a tovább tanulási könyvet mindenképp! Abba lesznek leírva, hogy milyen szakokat indít az egyetem.

Civil, az, hogy nem katona :) Ezen az egyetemen vannak sima hétköznapi emberek is... Ugyan olyan diplomát ad. Aki katona szeretne lenni, az egy hivatást választ magának. Nagyon sok mindenről le kell mondania. Biztos jól átgondoltad?!

Felvin még hiába nézed, mert most keresztféléves képzéseket hirdetnek...

Az ilyen "közig" szakon inkább jog van. Nekem most első félévbe van alkotmányjog, jogi ismeret, informatika, helyi önkormányzatok, pedagógia, matek (csak az első évbe van) stb sok tárgy van ami csak az első évbe van...

2011. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!