Mesélnétek nekem erről a 3 szakról: Gazdaságinfó, mérnökinfó, programtervező infó? Olyanok válaszát várom, akik ezt tanulják.
Jöhet bármi. :)
Nagyon nehéz? Mit is tanultok pontosan? Hány évig tart? Nagyon nehéz bekerülni?
Programtervező: fizika nincs, de amúgy nagyon nagy szopás, jó képességű embereknek is beletörik a bicskája
Gazdaságinfó: (erről csak hallomásból tudok véleményt mondani): jóval könnyebb, ez inkább a gazdasági képzés, mint informatikai
A mérnökinfón van fizika. Az is elég nagy córesz, főleg a BME-n.
Mérnökinfó: alapból 3 év, utána mehetsz tovább mesterképzésre. Van (vagyishát volt) fizika, de nem sokkal több tudás kellett hozzá mint a közép iskolában. Matek az nagyon sok volt, rengeteg felesleges olyan elmélet amikor is a definiciókat kellett szóról-szóra (jaj, miket is beszélek az régen rossz, tehát betűről-betűre) leírnod.
Volt méréstechnia, na azért nagyon oda voltam. Akkor programozás, ezt nagyon-nagyon bénán oktatták, mert aki már előtte tudott kicsit programozni az azért tudta, aki meg sosem csinált ilyet, az meg semmiképp nem tanulta meg ez által.
Volt olyan tantárgy is, (aminek a nevére már nem emlékszem) de elméletben tudnod kellett mi mikor hogy alakult ki, mikor fedezték fel mondjuk a számítógépet, az internetet, meg az utolsó kis csavarkát. Akkor volt linux "programozás", meg voltak humán tantárgyak is, pl. jogi ismeret, meg hasonlók.
Persze felsőbb évben már voltak izgalmasabb tantárgyak is pl. robotika, meg olyanok ahol több gyakorlat van, de eleinte nagyon sok (szerintem túl sok) elmélet volt.
Bekerülni egyáltalán nem nehéz szerintem sehová, viszont az első vizsgán nagyon megbánja az ember, hogy miért is sikerült a felvételije.
Én az SZTE-re járok proginfóra, de több ismerősöm is van gazdinfón és mérnökinfón is, elég sok velük a közös óránk.
Mind a három szakon közel azonos szinten tanulsz programozni. A proginfón több a matek. Gazdinfón a közgés tárgyakból van több (menedzsment, mikroökonómia stb). Az ne tévesszen meg, hogy ott a "gazdaság" szó, ugyan úgy infós szak, mint már fentebb említettem ők is ugyanúgy programoznak mint mi. Mérnökinfón pedig a fizika (másik két szakon abszolút nincs). Ezt azért nem mondanám, hogy a fizika középiskolai szinten van. Ahogy hallottam első félévben mérnökinfón elég szívatós a fizika. Sokat szidták.
Egyik szak se könnyű, sőt. Nagyon sok szorgalom kell. Könnyű bekerülni, de annál nehezebb elvégezni. Nálunk beiratkozásnál mondták, hogy az itt ülők 10-15%-a fog eljutni időben a diplomáig.
Ha nem szereted a fizikát, akkor én azt mondom, hogy ne mérnökinfóra menj. Én azért a proginfót választottam, mert én is utáltam a fizikát, illetve abszolút nem is tanultam közgés tárgyakat (mert azok meg végképp nem érdekelnek).
Értem. :/
Köszi a válaszokat.
Hát a Proginfón gondolkodtam,de még nem biztos a dolog.
A matekot szeretem, hát, az infóval nincs bajom. Nem rajongok érte,de nincs is vele bajom. :)
Viszont elég hasznosnak tűnik ez a szak és többet érek vele, mint valami lim-lom 2 éves továbbképzéssel vagy vmivel.
Szerintetek,ha van elég szorgalmam,akkor menni fog a dolog? Szövegeket elég könnyen megjegyzek (kivéve az évszámokat), és hát elég jó tanuló vagyok (4-es 5-ös, bár ebben az évben nagyon leadtam :/ ).
Mert úgy van, hogy 11.-es vagyok, és eddig nem infó faktra jártam, de mondta az oszi h az infó fakt csak 1 éves, úgyhogy jövőre átiratkozok infóra és szeretnék egy emelt szintű érettségit csinálni belőle.
Csak az az igazság,hogy nagyon félek az egyetemtől/fősulitól, mert mindenki mondja h milyen nehéz és így már a kedvem is kezd elmenni az egész fősulis dologtól. :/
Hát ha könnyű szakra akarsz menni, akkor ne az informatikát válaszd.
Nem kell félni tőle, itt is azért elmagyarázzák a dolgokat, csak jóval nagyobb ütemben haladtok az anyaggal. És ezt a ritmust nehéz felvenni sok embernek.
Programozásból ugyan úgy a Hello World-el kezditek (vagyis itt az SZTE-n így kezdtük), de pár hét után már azon kapod magad, hogy viszonylag bonyolult programokat kell már megírni. Ha elég szorgalmas vagy, akkor nem lehet gond.
Bár azért, hogy "nem nagyon szereted az infót", így tényleg gondold át. Főleg az első félévben a Számítógép Architektúra kurzus...az egyik buktató tárgy, tömény informatika, 800 oldalas könyvvel. És ez csak nehezebb lesz.
Utolsó: attól függ, hogy melyik egyetemnek a szintjétől... Győrben a Széchenyi Egyetemen a közlekedésmérnökök szövegszerkesztést (!!!) tanulnak informatikán, ami sztem megdöbbentő.
Kérdező: így a legutóbbi kommentedet elolvasva a humán tárgyak is közel állnak hozzád. Az informatikus könyvtáros képzésre nem gondoltál még?
Hogy jön ide a közlekedésmérnök szak?
Én nagyon-nagyon szerettem az informatikát a matekot a fizikát, stb. Nagyon oda voltam a programozásért, igaz főleg csak magamtól tanultam.
Aztán jelentkeztem mérnök-informatikára.
Háááát!
Elég hamar megutáltam.
Bár így utólag visszagondolva szerintem csak az egyetem volt rossz és nem a szak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!