Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mentőtiszti szak is van...

A mentőtiszti szak is van olyan nehéz, mint az orvosi? Nők is ugyanannyi esélyük van mentősként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Minden érdekel a mentőtiszt szakról. Szóval akinek van valami információja erről, szívesen fogadom. Elsősorban a Debreceni Egyetem mentőtiszt szakja érdekel, de bármelyik egyetem mentőtiszti képzéséről írhattok. Még nem döntöttem el hová szeretnék menni.

2013. ápr. 5. 18:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
bocs..folytatom: tehát, a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara is egyetemi képzés már egy jó pár éve..és nem főiskolai kar, ha jól tudom. Vagy nem így értetted a főiskolai diplomát?
2013. ápr. 6. 23:18
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Drága attól,hogy valamit egyetemnek hívnak még nem ad automatikusan egyetemi diplomát. Nézz utána mielőtt hiszel! Mint a fent nevezett intézmény nevében is benne volt régen DE Egészségügyi Főiskolai kar... a bolgona előtt így hívták. A diploma amit kapni fogsz tényleg főiskolai ha dr akarsz lenni vagy egyetemi diplomát akarsz akkor tovább menned orvosira, vagy min. Phd-t kell csinálj
2013. ápr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
akkor rosszul hittem :D elnézést.
2013. ápr. 7. 13:09
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Honnan tudod? Jártál oda? Én eüfőiskolát végeztem és bizony vannak tárgyak amik ugyanolyan nehezek."


Miért, orvosira is jártál mellett, hogy ennyire tudod?

Nem véletlen van az, hogy az egyik 3, a másik meg 6 éves.

2013. ápr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
78%
Nem könnyebb, de rövidebb. Nem kell cipelni, mert nem az a dolga.S hogy őszinte legyek nem nőknek való.
2013. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
90%
Kedves utolsó válaszadó! Én mentőtiszt és egyben nő is vagyok. Idézem a válaszodat "nem nőnek való". Én főiskola alatt mindent feltettem arra, hogy mentőtiszt legyek és ma sem tenném másképp! Ma már sok nő dolgozik az OMSZ-nál, és ugyanolyan jó remek szakemberek, mint a férfiak.
2013. jún. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Tisztelt utolsó hozzászóló!


Tiszteletem és elismerésem azon mentőtiszt nőknek, akik erre tették fel az életüket. Az tény, hogy egyre több női dolgozóval bővült az OMSZ az elmúlt évek alatt. Sajnos ennek olykor meg vannak a maga hátrányai is. Nem szeretnék általánosítani,de amit leírtam, azt vállalom.

S nem csak személyes vélemény alapján, de újból kijelentem, nem nőknek való.

2013. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
85%

Na itt gyorsan tisztába kell tenni a dolgokat!


Először is: a tiszti nem 3, hanem 4 éves.

Másodszor: nem, NEM könnyebb mint az orvosi (legalábbis 10 éve még nagyon nem volt az). Az anatómia élettan, sejtbiosz, biokémia stb. könnyebb és kevésbé részletes, mint az ÁOK-n DE! nem azért rövidebb a tiszti, mert könnyebb és nem is azért mert ezt olyanoknak hozták létre, akik hülyék az orvosihoz!!!! Össze se hasonlítsuk a 2 képzést. Az ÁOK-n 6 évig tömik a fejed olyan dolgokkal amit hamar elfelejtesz, a gyakorlatban nem veszed hasznát, aztán amikor kikerülsz azt sem tudod mit kezdj egy életveszélyben lévő beteggel. A tisztin 4 évig célirányosan arra tanítanak, hogy életet ments! Vannak tantárgyak amiket több félévben tanítanak mint az ÁOK-án,van pl. 2 külön félév EKG oktatás, 3 félév Oxiologia (ez az orvosin választható kurzus, legalábbis régen az volt), 3 félév sürgősségi orvostan stb.. és van olyan kurzus amiről ott még csak hírből sem hallottak a hallgatók: pl reanimatológia. A tiszti csak rövidebb..de nem könnyebb. Különben mivel mással lehetne magyarázni, hogy az egyetemen ahová jártam egy-egy államvizsga ciklusban a nappalisok közül (kb. 30 fő) 5-6 ember kap diplomát???? A csoportom két harmada soha nem fejezte be az iskolát! az államvizsga is rémálom tud lenni.


Összességében a tiszt képzés azt a célt szolgálja, hogy rövidebb idő alatt képezzenek ki célirányosan olyan szakellátókat, akik szinte teljes körű, a sürgősségi ellátásban szükséges ORVOSI kompetenciával bírnak. A legtöbb doki szakvizsgát csinál (akár többet is) és a saját területén lesz nagyon penge, de egy tisztnek, ahogy egy oxi vagy sürgi szakorvosnak számos szakterülethez kell érteni (belgyógy, trauma, szülészet, psziho, neuro, gyerekgyógy, intenzív terápia stb).

Sajnálatos módon az orvosok szemében vörös posztónak számítanak a mentőtisztek, mert ők egy olyan "faj", akik a nevük előtt DR. nélkül is orvosi kompetenciákkal rendelkeznek. Személyes tapasztalat azonban, hogy a legtöbb orvos magatehetetlen ha heveny rosszullétet kell ellátni,vagy életveszélyt elhárítani és sokan nagyon bénák az invazív beavatkozásokhoz is, egyet viszont nagyon tudnak hangoztatni: orvos vagyok.


A rezidens dokik egyébként maguk is sokszor tisztektől tanulnak a mentőgyakorlaton, nekem is sokukhoz volt már szerencsém. Az egyetemeken medikusokat is oktatnak mentőtisztek pl.: oxiológiából.


Summasummarum: nem lehet igazán összehasonlítani a 2 képzést, mind 2 nehéz.Más, más és más. De egyformán nehéz.


Végezetül én azért választottam a tisztit, mert ez volt a legrövidebb út, ahhoz, hogy mentőzhessek:)Mivel azonban szívattak minket rendesen, nem 4 év lett belőle, hanem 5! Egy dolog miatt bánom csak, hogy nem az orvosit választottam: kevesebb lehetőség van elhelyezkedni (szinte csak az OMSZ) és NEM VAGYUNK MEGBECSÜLVE, leszámítva a betegeket.

2014. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
28%
Azok az emberek akik azt hiszik, hogy a mentőtiszti van olyan nehéz mint az orvosi... ajánlom hogy üljenek be pár AOK-s előadásra, aztán azután véleményezzenek. Ne terjesszünk már ilyen tévhiteket...:D
2015. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

Valóban nincs olyan nehéz, mint az orvosi!

Nem veszük olyan mélyen az anatómiát, biokémiát,stb.

Nem megyünk le a legalacsonyabb ioncsatornák szintjéig.

Nem is kell. De! Az oxiológia igen is van olyan kemény,

sőt gyakorlatilag keményebb is, mint az orvosi egyetemen, ezt azért merem így kijelenteni, mert én is tisztin vagyok és ezt már több oktató orvos és a regionális orvosigazgató is többször elmondta. De összességében tényleg nehezebb az orvosi egyetem, viszont az oxi

mentőtisztin veszett kemény. Szóval nincs olyan nehéz.

Ezt a képzésre értem, nem a munkára.Igen nőknek is van

esélyük.

2016. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!