A mentőtiszti szak is van olyan nehéz, mint az orvosi? Nők is ugyanannyi esélyük van mentősként elhelyezkedni?
A nőknek annyival nehezebb dolguk van, hogy rengeteget kell emelni és cipelni, plusz 'harcolni' a betegekkel.
ez így nem igaz.. női mentőtisztként nem kell emelni és cipekedni. Ápolóként kéne de az nő nem lehet mentőséknél. min tisztnek kell lenni vagy orvosnak, hogy nőként alkalmazzanak.
Nehéz és van olyan nehéz mint az orvosi.. csak kevesebb kompetenciát és felelősséget kapsz a nyakadba mintha orvos lennél. De a tananyag nagyrészt ugyanolyan nehéz szinte ugyanaz.
1-es vagyok.
A fél baráti köröm orvos, ez kb. 10-12 ember. Közölük 2-en úgymond 'kibuktak' az ÁOK-ról és végül mentőtisztek lettek. Szóval én nem vagyok orvos, viszont első kézből szerzett információim vannak... És még mindig igaz, hogy könnyebb, mint az orvosi.
A képzések között elég sok különbség van. Értelemszerűen az orvos magasabb képzettséget jelent. Orvos: egyetemi diploma Mentőtiszt: főiskolai
De alapból más a feladata is a kettőnek. Az orvos gyógyít. A mentőtiszt pedig lényegében életben tart, megtesz mindent azért, hogy nem steril és nem kórházi környezetben helyrehozza a beteg állapotát annyira amennyire lehet, hogy a kórházban majd meggyógyítsák. Lényegében a legegyszerűbben így lehet elmagyarázni.
Nőként van esélyed a mentőszolgálatnál, jópár női mentőtiszt dolgozik. Kemény meló, mind fizikailag mind lelkileg. Óriási felelősség, mosotha körülmények és kevés fizetés. Jól gondold meg mielőtt ezt választod hivatásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!