Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mivel foglalkozzak...

Szerintetek mivel foglalkozzak? Többi lent.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Semmihez nincs huzalmam, nem találtam meg a számomra megfelelő életcélt, egyáltalán nincs értelme az életemnek. Elvégeztem a középiskolát, utána egyetemre jártam, 1-et otthagytam egy hülyeség miatt, a másikhoz pedig nincs huzalmam... Mérnök Informatikusnak tanulok, tetszik, megy is 15 éves korom óta tudok programozni, mindig osztályelső voltam, az emelt szintű érettségin is sokkal hamarabb végeztem és jó eredményt értem el. De valamiért nem megy... Nem azért, mert nem értem, hanem mert nincs kedvem már ezzel foglalkozni... Nincsenek nagy igényeim, csak szeretnék egy átlagos életet, legyen autóm, családom, házam és nem kell semmi más. A nyelvtanulás nagyon jól megy, csak úgy ragad rám, ha nyelvet tanulok, de önmagában ez kevés. Hiába tudok angolul is és németül is. Most épp oroszt tanulok, mert ez tetszett meg. Kevés a nyelv... Ha kimegyek külföldre, szakma nélkül ott is csak egy senki leszek. Van több lehetőség előttem, vagy odateszem magam és befejezem az iskolát és programozó leszek (ami nem annyira életcélom), vagy mehetek apuval külföldre, ő 10 éve kint dolgozik szakmában és odakint jól keres. Csak valahogy az sem nekem való. Mocskos, tiszta por minden meg stb stb. Nem tudom mitévő legyek, mihez kezdjek. Szerintetek jó logikai készséggel és könnyű nyelvtanulási készséggel mihez kezdhetnék? Menjek ki Angliába egyetemre? Azt még talán vonzónak találom. Idegen nyelven tanulni idegen közegben, valamiért ez mindig is vonzott... De mit? Fogalmam sincs. Kérlek adjatok valami hasznos tanácsot, mert már végem van ettől az állandó bizonytalanságtól...:S

2013. márc. 20. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Jaj, ott ne hagyd! Én 21 vagyok, 22 leszek, mire kezdem az egyetemet, kidobtam két évet. Szerencsés vagy, hogy 20 évesen már egyetemista vagy, még ezt a két évet bírd ki, elég jók az elhelyezkedési lehetőségek. Ne engedd, hogy a türelmetlenséged meggondolatlanságba kergessen! Diploma után még bármit csinálhatsz: mehetsz újra egyetemre, mehetsz okj-zni, mehetsz dolgozni, nyelvet tanulni, mindent. De ezt csináld végig, pláne, hogy nem tudod, mit csinálnál helyette. Az elkövetkezendő két évben ér majd annyi impulzus, hogy eldöntsd, milyen szakon tanulnál lelkesebben, de ezt csináld végig. Írd fel egy nagy lapra: TÜRELEM, és nézz rá mindig, ha az jut eszedbe, otthagynád a sulit. Lehet, hogy nem neked való, de hasznod még lehet belőle, és tanulni életed végégig lesz időd. Én otthagytam kétszer az egyetemet, nem mondom, hogy bánom, mert most legalább emelt angollal több szakból válogathattam, és ez már jó lesz, érzem. Kellett ez a két év, hogy rájöjjek, mit akarok. Te se hagyd ott az egyetemet, míg nincs jobb ötleted, és ha külföldre felvesznek (ami amúgy jó ötlet eléggé), akkor is itthon csak tedd magad passzívra, és csak akkor iratkozz ki, ha már biztos vagy a külföldi egyetemben. De tényleg, gondold át jól... Sokan ott rontjuk el, hogy mindent akarunk egyszerre, a végén meg nincs semmink. Én is már a TÜRELEM szóra gondolok mindig, mert én is legszívesebben 100 dolgot csinálnék egyszerre... Azt meg ne mondd, hogy felesleges az életed, meg nem való neked semmi, mert jó eszed van, csak így tovább.
2013. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ösztönöznöd kéne magad, találni célokat. Tudom, könnyű ide-oda csapongani a szakmák között, és rögtön meghátrálni, amint valami kedvedet szegi, értelmetlennek, nehéznek találod. Gondolom otthon nem élsz túl rosszul, nincs nagy szülői nyomás rajtad. Ez azt eredményezi, hogy elhiteted magaddal, hogy ez egy biztos és kényelmes pont az életedben, a legrosszabb esetben is ide hátrálsz vissza. De mi van, ha 1 év múlva már nem tudnak támogatni anyagilag otthonról? Akkor már kitalálhatod, hogy mi az álmaid melója, de végzettség nélkül mehetsz gyártósorra összeszerelni, amit valószínűleg rettentően gyűlölnél.


Bármilyen kellemetlen is, végezd ez a mérnök infót. Hidd el, ha ott lesz a kezedben a diploma, meg rendelkezel a tudással, nagyon jó érzés lesz, és meglepődnék, ha ezután sikertelen és boldogtalan lennél a munkádban. Ha meg időközben rájössz, hogy mi az ami téged jobban érdekel, és hivatásodnak tudnád tekinteni, az tök jó, de a meglévő diplomáddal sem vesztettél semmit, sőt, nyertél magadnak egy "B"-tervet.

2013. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!