Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lesz késő 27 évesen...

Nem lesz késő 27 évesen diplomázni értelmes szakból?

Figyelt kérdés
Most 20 évesen fogok (valószínűleg) műszaki menedzser szakon kezdeni. Szeretném elvégezni, hogy kapjak egy alapot, hogy később mehessek egy értelmes szakra (villamosmérnök/gépészmérnök/programtervező informatikus/etc.) Hátha időközben jobban letisztulnak a dolgok, hogy mit is szeretnék. Csak így viszont legjobb esetben 23 évesen végzek először, 24 évesen kezdem a másodikat és 27-28 éves leszek mire ott lesz egy mérnöki diploma a kezemben. Nem késő ez egy kicsit? Ti hogy csinálnátok?

2013. márc. 12. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez csak év pazarlás. Ha fingod sincs (és neked nincs), hogy mi akarsz lenni akkor menj le dolgozni vagy tanulj ki egy normális szakmát. Ha a szüleiddel laksz akkor még félre is tudsz tenni, ha a munkát választod. Ilyenekkel mint te tele vannak az egyetemek és időközben 20-szor is szakot váltanak. Egyetemre akkor kell menned, ha tudod mi akarsz lenni, nem pedig éveket halasztani és bulizni. Egyetemet pedig még 25-30 évesen is nyugodtan el lehet kezdeni (az ne felejtsd el, hogy már röghöz kötés van és most már időkorlátok is vannak, tehát nem lógathatod a lábad addig amíg megvilágosodsz, hogy én ez akarok lenni).

Ez a baj velünk fiatalokkal, hogy lövésünk sincs, hogy mik akarunk lenni. Rengeteg ismerősöm fog most ráfázni és majd fizethetik az elpazarolt féléveket amit a felsőoktatásban vesztegettek el.

(Nem bántásból írtam.)

2013. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez butaság amit csinálsz első ránézésre. Milyen alapról beszélsz? Egy alapképzéshez nem kell bizonyos másik alapképzést elvégezni. Sokkal inkább nem bízol magadban hogy a gépész, villamos, vagy programtervező info szakok mennének e. Ezért egy könnyebb szakkal kezdenél..aztán majd meglátod. (szerintem ez a vezérmotívum) Arra azért ne számíts hogy ez annyira könnyű lesz. a nem piacképes diplomákért is tanulni kell nem is keveset. Akkor már miért nem olyanért aminek hasznát is látod. A műmen szak csak akkor jó, ha olyan mesterszakra mész utána ami elfogadja bementeti követelménynek és értelme is van a szaknak. Egyéb iránt nincs túl sok értelme.
2013. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%
Közbevágó kérdés mivel pont most adtam be a jelentkezésem villamosmérnökire és körülbelül az utolsó héten döntöttem a szak mellett. Szerintem amit az első válaszoló írt butaság. igenis van értelme az egyetemnek/főiskolának, ugyanis az előre lépéshez, "karrierhez" majdnem hogy elengedhetetlen. És valóban 100-ból ha egy sikertörténet, de nem szeretném elkövetni azt a hibát hogy az esélyt sem adom meg magamnak. a nehézségi szintet -ugyan még nem vagyok benne nem látom át- kitartással teljesíteni tudja az ember. Az pedig hogy mit akar csinálni minden pillanatban formálódik képlékeny. Már aki nem unalmas alkat. Ezt pedig az elkötelezettség mellé sorolnám. Mint említettem egy hét alatt a Kertészmérnöktől jutottam idáig, közben gazdaság és vidékfejlesztési agrármérnök, építész, gépész, faipari mérnök... minden megfordult bennem. mindegyikben volt olyan ami érdekelt, és tudtam mindegyikben lesz olyan ami cseppet sem. na ez az elkötelezettség kérdés. Valóban úgy tűnhet magamat is nyugtatom ezzel, de miért is ne tenném. ezek nagy döntések, ahogy írták röghöz kötés stb... Kihagyni semmiképp, aki pedig képlékeny, annak az összes szak relatív jó. Nekem azért maradt a villamosmérnök, mert igen átfogó és fejlődő ágazat, mindenhol ott van és mindenre kiterjed. Nehéz lesz? Igen. De az életben semmit sem adnak könnyen. Bocsnát ha untattam valakit.
2013. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyet értek az előttem szólóval. Ha vaki azt tervezi hogy egyetemre megy akkor a "tanulj rendes szakmát előbb" elég nagy butaság. Ez max akkor éri meg ha nem nyer felvételt a kiválasztott helyre, és kell az okj papírért a többlet pont. Az államnak tiszta pazarlás ha már itt tartunk, mert az adott szakmában elhelyezkedni igazán nem akar aki az állam pénzén elvégezte. (Ez is egy érdekes gazdaságpolitika szerintem.) Az hogy érettségivel évekig dolgozni elég vicces tanács. Mert olyan "könnyű" sima érettségivel állást találni. Jó esetben ha talál is munkát akkor minimálbér a jutalma. Ebből félretenni..akkor is ha a szülőkkel is lakik valaki szinte lehetetlen. Vagy csak nagyon minimális összeget lehet csak. Nem lenne ekkora tülekedés az egyetemre ha érettségivel lehetne jó állásokat találni. Ha meg nem sikerül elhelyezkednie az illetőnek akkor mág fizetnie is kell a 6600 Ft-t az egészségbiztosításáért. Rögtön vehet felnőtt bérletet, teljes áron utazhat vonaton stb. Ha meg nem talál munkát ott ahol lakik és albérletbe kell mennie az anyagi csőd a családnak és a fiatalnak egyformán. Egy érettségivel való munkából nem tartja fent magát csak segítséggel. Na akkor a család is fizet, pénze sem lesz, szar a munka is amit így lehet szerezni. Az első hozzászóló nem tudom hogy hol él valójában, de gyanítom erről semmi tapasztalata nincs. a lenne ilyen tanácsot nem adna.
2013. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az elsődleges kérdésre, hogy szerintetek késő-e 27 évesen belépni a munkaerőpiacra, még nem jött válasz.
2013. márc. 13. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:

1 évre rá kezd el valamelyik másik szakot és akkor nincs ilyen probléma.

Azt meg bőven el tudod dönteni 1 év alatt, hogy melyik lenne jó. Főleg, hogy ezek közül bármelyik jó, ha rendesen csinálod és jó leszel benne, nem is igazán lőhetsz mellé.

Én az 5.5 év bsc+msct is nagyon hosszúnak találom munka nélkül, nem hogy még 3 évet eltölteni pluszban.

Nézd végig milyen szakirányok vannak akkor kb látod, hogy mikkel foglalkoznak. Én jobban csak a villamosmérnökit ismerem, itt is annyiféle szakosodás van, hogy szerintem aki nem menthetetlenül lusta, az megtalálja a magának valót. (távközlés, elektronikai gyártás technológia, mikroelektronika , villamosenergetika, beágyazott rendszerek( ezen belül is hardveres vagy szoftveres rész, irányítástechnika stb. )). .A gépészt nem ismerem annyira, de ott talán könnyebben átláthatóak/elképzlehetőek a dolgok, villanyon meg idő kellhet, míg megbarátkozol az elektronok lelkivilágával. Na meg villanyon nincs műszaki rajz, cserébe annyit programozol amennyit szeretnél(esetleg többet, ha nem szeretnél :D).

2013. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz késő 27 évesen kilépned a munkaerő piacra hidd el. De minek húzod az időt az érthetetlen.
2013. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ezen irányok valamelyike érdekel, semmi értelme műmennel kezdened, akkor már inkább gazdaságinformatikus szak, annak sokkal nagyobb átfedése van a villamosmérnök, programtervező informatikus és mérnök-informatikus szakokkal.
2013. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!