Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha nem vesznek...

Nonó19 kérdése:

Mit csináljak, ha nem vesznek fel germanisztika szakra?

Figyelt kérdés
Debrecenbe és Szegedre jelentkezek germanisztika szakra.Most májusban fogom az emelt német érettségit csinálni.A probléma csak az, hogy 87 százalékot kéne teljesítenem ahhoz, hogy legyen 395 pontom, ami az elvárás.Sikerülhet ez?Mindenképpen a német nyelvvel szeretnék foglalkozni, de nem tudom, hogy mihez kezdjek, ha most nem sikerül.

2013. febr. 20. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
ne gondolj arra, hogy nem fog sikerülni. Ha nem sikerülne megpróbálod egy évvel később
2013. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudok nem gondolni erre:)
2013. febr. 20. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem bizots, hogy idén is ennyi lesz a ponthatár, ez nyugtasson :) Amúgy meg ne izgulj, simán meg lehet csinálni a 87 százalékot, sőt többet is. Gyakorolj sokat és menni fog!
2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a biztatást:)beleadok mindent
2013. márc. 26. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem tanulj rá sokat, nézz interneten németül hiradót, műsorokat, hallgass német zenét. Azokból én nagyon sokat tanultam anno, és 90% lett az emelt szintűm. Pedig előtte 5 napig külföldi versenyen voltam és késő este értem haza előtte. Annyi a lényeg, hogy közvetlen előtte már ne tanulj, ne görcsölj rá. A nyelv úgyis annyira sokrétű, hogy utolsó napokban már nem fogsz tanulni semmit. Csak lazán, ne rágörcsölve, mert akkor már amikor jössz ki a teremből, rájössz, hogy mennyi mindent elrontottál. Gondold ott át mégegyszer, mielőtt beírsz valamit, de csak nyugodtan. :) Ha esetleg nem sikerül, megpróbálod legközelebb. Én ezzel nyugtattam magam, hogy max legközelebb. Lett is 437 pontom :D Szóval nyugi, tanulj de csak lazán.
2013. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok neked:)

Különben én is sok német zenét hallgatok és chatelek is németül, meg persze csinálom a felsdatsorokat és olvasok:)

Megfogadom a tanácsodat.Köszi szépen a kommentet:)

2013. ápr. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!