Mit kezdjek magammal, ha piacképes diploma a cél humán beállítottsággal? ELTE BTK - germanisztika vagy Ausztriában valami szak?
Több kérdésem is lenne. Alapvetően szeretem a német nyelvet, emelt érettségim és felsőfokú nyelvvizsgám is van belőle. Arra gondoltam, hogy elmegyek az ELTÉ-re germanisztikára, aztán a BA után elmennék tanári képzésre avagy a fordító-tolmácsképzőre. Azt hallottam, hogy ott a germanisztikán nem valami jó a németoktatás, az emberek különtanárhoz járnak, mert nem folyik minőségi német oktatás... felejtik a nyelvet... igaz ez? Voltam ugyan a BTK nyílt napján, meg benéztem a germanisztikás terembe is, alapvetően jó a véleményem eddig a suliról, de aggaszt ez az előbbi dolog.
A másik, hogy a német különtanárom ajánlja a Bécsi Egyetemet, viszont nem tudom, hogy melyik az a szak/diploma, ami után el lehet helyezkedni (Ausztriában). Az a gondom, hogy nem vagyok valami jó a műszaki dolgokban, tehát a matekos szakok kizárva. A humán/nyelvi dolgok érdekelnek.
Eredményeim most félévkor a következők voltak:
Magyar irodalom: 4
Nyelvtan: 5
Matek: 3
Angol: dicséretes ötös
Német: dicséretes ötös
Töri: 4
-
Biosz: 4
többi ötös
Mihez kezdjek? A Bécsi Egyetemen melyik szak lenne hasznavehető, később jó fizetést biztosító?
Amúgy most évvégén szeretnék emelt szintű érettségizni angolból, hogy meglehessen a 100 pluszpontom (szeretek több lábon állni).
Köszi a segítséget! :-)
Véleményem szerint a nyelv önmagában nem sokat ér. A nyelv akkor nagyon értékes, ha van hozzá valami értelmes szakmád!
Általában az embereknek van értelmes szakmájuk, de nincsenek otthon a nyelvben olyan profi módon, holott az jelentené az igazi kiugrási lehetőséget.
A másik csoport pedig az, hogy elmegy nyelvszakra, és ennyi, és emögött nincs más tartalom, csak a nyelv.
Külföldi egyetemen tanulni neked nagyon optimális lenne. Szerintem ott lennének lehetőségeid! Szerintem ne ragadj le magyarországi BTK-s képzésnél ilyen jó nyelv alapokkal és ambíciókkal.
Olyanokon nem gondolkodtál még, hogy pl. nemzetközi gazdálkodás? Ha ilyen szakmát művelsz, mellette hatalmas értéket fog képezni a nyelvtudásod, és ha tegyük fel Mo.-n végzel ilyen szakot, simán mehetsz mesterképzésre vele külföldre, így már szakmai gyakorlatodat is szerezheted külföldön és nagy valószínűséggel ott is maradsz majd egy jó állással. :)
Vagy vágj bele német nyelvű képzésbe külföldi egyetemen, ami valami mást tudást is ad neked a nyelven kívül. :)
Van olyan ismerősöm, aki szuper nyelvtudással van megáldva, és ehhez a nemzetközi tanulmányokkal szemezget. Másnak nem ajánlanám azt a szakot, de egy ilyen fiatal, akit ennyire érdekelnek az ott tanított tantárgyak és ennyire motivált a továbbtanulásban, és ennyire rugalmas abban, hogy külföldre menjen s akár ott is végezzen képzést, vagy munkát... neki, mivel van ennyi ambíció benne, és ilyen jó 2 nyelvben is, tanácsoltam azt a szakot (hát még mindig értelmesebb, mint csupán nyelvszakra jelentkeznie, a nyelvtudása már megvan! És azt tudja fejleszteni, és nem veszíti el, hiszen külföldre készül...)
Egyébként megértem, hogy a matek miatt kizárod a műszaki vonalat, meg gondolom a természettudományokat is, de a gazdasági szférát is? Igazából az ott tanultak persze komoly része matekos, de a többi joggal, társadalomtudománnyal kapcsolatok, meg a gazdasággal. Ott jó hasznát veheted a nyelvtudosodnak és a kommunikációs készségednek, ami pedig matematika, majd ott megtanítanak, igazából az adózással és pénzüggyel, számvitellel meg mi mindennel kapcsolatos matematika ismeretek azért nem teljesen a gimis matekot takarják, hanem egy speciális részét, amely a szakmához kapcsolódik... kizárod ezt? Lehet nagyobb kihívásnak hangzik, de ilyenbe megéri belefektetni az energiát az embernek.
Gazdasági végzettség + nyelvtudás szuper kombináció. A gazdasági szakokat azért ajánlom neked, mivel azok is BA (bachelor of Arts) alapképzések, nem pedig BSc-k (Bachelor of Sciences), tehát a "humán" irányvonalhoz tartoznak inkább, semmint a tudományokhoz.
Van olyan ismerősöm is, aki pedagógiai és szociális dolgokkal kapcsolatos szakokon gondolkodik a profi angol nyelvtudása mellett, és lehetséges, hogy Nagy-Britanniában fog tovább tanulni, ha pedig nem, és Mo.-n kezd ilyen szakba, egyértelműen Angliába készül majd. A nyelvtudása már adott, ösztöndíjra vannak lehetőségek, külföldön is tanulni lesznek lehetőségei... szóval, lesz szakmája és nyelve, nem pedig csak nyelve ahhoz, hogy kint dolgozzon majd.
A Bécsi Egyetem a hiedelmekkel ellentétben nem annyira jó iskola. Az ottani megélhetési költségekkel pedig em is olcsó megoldás.
Az ELTE germanisztika jó választás. Három év után lehetőséged van dönteni, hogy tanulsz tovább, vagy inkább valamilyen szakma továbbképzést választasz.
A germanisztika mellé fel tudsz venni egy minor szakot, akár egy másik nyelvet, akár valamilyen praktikus képzést.
ELTE-s diplomával nagyon jók az elhelyezkedési esélyek.
Egyébként germanisztikán is választhatsz német, holland és a skandináv nyelvek között.
Köszönöm a válaszokat, nagy dilemma ez...
Nem tudom, igazából félek a matektól a nemzetközi gazdálkodáson... meg nem tudom, hogy hol tudnék elhelyezkedni azzal a végzettséggel.
Jöhetnek még válaszok. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!