Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimibe járok, ahova nehéz...

Gimibe járok, ahova nehéz bejutni, nyolcadikos vagyok,4.38 az átlagom, mégis elmennék szakközépbe szakácsnak tanulni. Sokan hülyének tartanak emiatt. Szerintetek is hülyeség?

Figyelt kérdés
azért megyek szakközépbe, hogy amint kivégeztem a sulit, egyből van szakmám, és tudok menni dolgozni, pénzt keresni. Meg a gimi nehéz :/ matek-fizika-kémia ebben a suliban kikészít. szakközép könnyenn, úgy tudom. amugy ahova járok: Németh Laszló hódmezővásárhely. ahova mennék: corvin HISZK

2013. febr. 2. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
jó csak szakácsként keresel 90 ezer nettót jobb diplomával ennek a kétszeresét
2013. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
külföld a cél, azt kifelejtettem!
2013. febr. 2. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:
És milyen nyelvet beszélsz? Egyébként külföldön is jobban járnál diplomával... Különben külföldön sem lehet jobban megélni szakmunkás alkalmazottként.
2013. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Igen, ezért keres egy ács 7-800 ezret Ausztriában. A megélhetés nem 5-ször annyi kint, mint itthon-> jobban él kint.
2013. febr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:

Persze, nem lehet megélni idekint szakmunkásként. Csak 19 évesen keresek netto 350 ezret, szállást és kaját pedig állja a munkáltatóm. Ezt én is úgy nevezném, hogy nem lehet megélni.


Ne beszéljünk már hülyeséget.


Szakmával sokkal könnyebb idekint elhelyezkedni mint diplomával, diplomához sokkal jobb nyelvtudás szükséges, mint egy szakmához. Persze nem vitatom hogy idekint diplomával jóval többet lehet keresni, mint szakmában. De attól még szakmával igen könnyen ,és gyorsan ellehet itt helyezni, és elég szép pénzt lehet keresni. Főleg ha az ember otthon akarja elkölteni,de még ha itt is költöd el... Akkor is fényévekkel jobban keresel, mint otthon.



Szóval szerintem nem hülyeség elmenned szakközépbe, bár én gimivel párhuzamosan végeztem szakács képzést, így két légy egy csapásra:)

2013. febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 varga albert válasza:
A tesom chéf,mesterszakács és mégis 250 000Ft keres és ithonn
2013. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
külföldön mennyire nehéz elhelyezkedni szakácsként? vagy amíg van kaja a világon, addig sszükség van szakácsra alapon van ez? :D amúgy utolsó: ha tesód külföldön dolgozna sokkal többet keresne, nem igaz? aki külföldön szakács, kérném, hogy írjon privátot, vagy ha jobbnak tartja, válaszolhat is :)
2013. febr. 2. 17:43
 8/9 bumbi02 ***** válasza:
Séf idekint akár megkereshet netto millió forintot is. Szállás és kaja mellett. Akár. Nem törvényszerű. De idekint a kezdőfizetés is netto 350 ezer forint. Csak ehhe zkell tudni németül.
2013. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Öröm látni olyan fiatalt, aki elérhető célokat tűz maga elé. És még teszel is a célod eléréséért, ez az igazi nyerő kombináció!


Mint látod, az döntésedet értelmesnek tartom, egyáltalán nem hülyeség, ha végiggondoltad. Te tudod -elengedhetetlen a megalapozott döntéshez- hogy miért pont szakács akarsz lenni? És amit még feltétlenül tudnod kell, hogy a szakács meló milyen valójában (a jó fizetés lehetősége és a tévés főzőműsorok nézegetése rontja a valóságismeretet...).


Ami minden modern szakma tanulásához fontos:

1. számítástechnika. Ha képezni akarod magad, és nem csak szakács szakmunkás akarsz maradni életed végéig, hanem élelmezésvezető/konyha- v. részlegvezető, akkor mindenképp fogsz számítógéppel dolgozni.

2. idegen nyelv v. inkább nyelvek és ezen belül szakmai nyelv. Nem kell mondanom, miért.

(3.-nak szívesen felírnám a jogosítványt).


A konkrét sulikról nem tudok nyilatkozni, én másutt végeztem.


Üdv és valóságismeretet kívánok!

2013. febr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!