Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2es átlag érettségivel ha...

2es átlag érettségivel ha kijavitok mst 2 tantárgyat belőle jobb jegyre van lehetőség tovább tanulásra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 21:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
kedves utolsó! az előtted lévő vagyok. most érettségizem, mindenből ötös vagyok (kivéve a matekot), két emeltet teszek (törit és németet), van két nyelvvizsgám. és zavar, hogy aki ennyire beleszart a tanulásba egész eddigi élete során vagy nincsenek jó képességei a tanuláshoz, az minek erőlteti. nem neki való, kész.
2013. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

HA bekerülsz az egyetemre észre fogod venni, hogy nagy ívből le fogja sz.rni mindenki, hogy te eddig miből hányas voltál, sőt még azt is, hogy van e nyelvvizsgád vagy nincs. Az emelt érettségi meg egy könnyű vizsgának számít a felsőoktatásban (szval nagyjából kitörölheted vele a feneked).

Másrészről: te igazából azért fikázod itt a kérdezőt, mert nem tudod elviselni a gondolatot, hogy olyan ember is jelentkezhet felsőoktatásba, aki nem szenvedte végig a középiskolát, mint te. villogsz itt a jegyeiddel és a nyelvvizsgáddal, de szó szerint ki fognak röhögni jövőre, ha ott is előadod ezt a mondókát. azt javaslom változtass ezen a lenéző modorodon, mert nagyon megszívhatod.


ui.: az embereknek tudnak változni, lásd a kérdező esetét.

2013. jan. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
csak,hogy mindenki értse.. 24 vagyok 18 éves korom óta tartom el teljesen egyedül magam Budapesten egy olyan városba ahol senkit sem ismertem igy nagyon nem volt könnyű van 2 szakmám, van 2 munkám is... így nagyon nehéz volt tanulni bár... ez nem kifogás és ha meg az zavar,hogy helytelenül írtam a kérdést háát... ez van... a lényeget azt hiszem ki lehetett hámozni belőle... és igen ... szeretnék tovább tanulni és szerintem ezek amiket írtok csak titeket jellemez... nagy a szája mindenkinek úgy,hogy nem is ismeri a másikat...:) de nyugodtan... de arra kérek mindenkit aki nem a kérdésre válaszol az inkább ne is írjon elvégre az oldal tudtommal nem erről szól amit itt műveltek! na és neked meg gratulálok,h mindenből 5ös lettél! látod.. én nem törődtem vele eleget akkor... majd talán most... szia
2013. jan. 31. 18:54
 14/19 A kérdező kommentje:
A többieknek meg köszönöm :))
2013. jan. 31. 18:58
 15/19 anonim válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy hajrá kérdező!

Ha meg mégis kevés a pont, ne csüggedj, majd jövőre. Addig meg nyelvvizsga, vagy érettségi megerősítése, bármi.


Én is link voltam anno.. és nekem még olyan "kifogásaim" sincsenek, mint neked! :)

2013. febr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

10:

Én totál jó szándékból írtam, amit írtam, nem fikázásnak szántam. És nyugodtan tanuljon tovább, ha akar, ez csak jó tanács. Csak én azt gondolom, hogy akinek nem megy jól a tanulás, abból még jó mesterember lehet, egy főiskolán meg csak szenvedni fog, és ha valami könnyebbet el is végez, nem sokra megy vele.


És engem 11-essel szemben nem zavar semmi, nem érdekel hogy beleszart-e a tanulásba vagy nem, én úgy vettem, hogy nem volt nagyon lehetősége tanulni a nehéz családi körülmények mellett. Az érettségi azonban olyan, hogy egy átlagos tanulási képességű ember 4 év nem tanulással 3-as, 4-esre megírja. Éppen ezért gondolom, hogy a kérdezőnek nem való a felsőoktatás. Természetesen 12-esnek is igaza van, hogy leszarják utána, ki hányas volt. De én meg még egyszer mondom, itt nem a linkségről van szó.


Egyszerűen túlzásba viszik manapság ezt a diploma dolgot. Diploma nélkül is lehet sokkal értékesebb ember a kérdező, mint más diplomával.

2013. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Értékes ember persze természetesen, semmi köze a diplomához. De a munkaerőpiacon nem az értékes, hanem a jól képzett embereknek adják az állásokat. Ennek az okj szakma kultusz, hogy milyen jól jársz vele stb...ha nem látnátok akkor a kérdező 2 szakmával is rendelkezik. Egy nagy butaság hogy jó szakmával..bla bla bla..többet keresel. Csak az mond ilyet aki még nem próbálta. Legkönnyebben akkor boldogulsz ha diplomád van, bármit is tűzött ki a politika célul, hogy elülteti az emberek fejében, ezt hatalmas tévedés. diploma nélkül csak kemény fizikai munkával lehet jól keresni, azon az áron hogy 40 évesen már elhasznált a tested. Nincsenek jó szakmák, csak jó vállalkozások...de ahhoz tőke kell először. Ha az nincs hogyan is teremtheted meg, nos fizikai munkával, vagy pedig tanulsz diplomád lesz...Szóval kérdező remélem már gőzerővel tanulsz...
2013. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
szia igen igen és már a jelentkezésem is le van adva :) amúgy beszélgettem édes anyámmal aki mesélte,h megbukott több tantárgyból középiskolába majd össze szedte magát és immáron 4 diplomája van.. tehát igen.. akarat kérdése:) és hála az égnek most kezd minden jól alakulni:) és köszi az építő jellegű kommentet
2013. márc. 26. 01:09
 19/19 anonim ***** válasza:
Hova jelentkeztél? Miből fogsz miből érettségizni?
2013. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!