Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2es átlag érettségivel ha...

2es átlag érettségivel ha kijavitok mst 2 tantárgyat belőle jobb jegyre van lehetőség tovább tanulásra?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát...inkább tanulj valami szakmát.

Vagy olvass többet, vagy lapozgass helyesírási szótárat, de úristen..

2013. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Persze.

Javaslom, tanulmányozd a pontszámítást a felvi.hu-n vagy valahol, és abból meglátod, hogy mi alapján van a pontrendszer, és jut be valaki a felsőoktatásba.

2013. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kedvesem... hát persze... buta... :)) ezt abból szűrted le,hogy gyorsan beírtam teli helyes írási hibákkal a kérdést vagy,hogy 2es átlag lett az érettségim? :)Mindenhol akad egy-két nagy tudású aki osztja az észt... mintha tudnál rólam bármit is:D és köszi van már szakmám nem is egy de örülök,hogy írtál de többet ne... ez az oldal tudtommal nem erről szól
2013. jan. 30. 22:10
 4/19 anonim ***** válasza:

Attól függ hova akarsz jelentkezni. Van a duplázós pontszámítás, minden szakon meg van határozva, hogy mely tantárgyakat nézik. Abból kettőt választanak (a neked kedvezőbbet), összeadják a százalékos eredményt, majd beszorozzák kettővel és ehhez jönnek hozzá a plusz pontok. Na már most, ha két ilyen tantárgyat javítasz, akkor van esélyed bekerülni. Mondjuk mind a kettőt megírod 85%-osra, az 340 pont. És az elég lehet egy keresett szakmára is.

De ez tényleg attól függ, hova akarsz menni.

2013. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
meg ha jól tudom bár bocsánat ha baromságot beszélek de beleszámít az is ha valaki nehéz körülmények közt él? meg ha van okj-d és nyelv vizsgád? rendvédelembe szeretnék el helyezkedni... de nem valami könnyű az életem igy nehéz volt megfelelően felkészülni amit bánok mert nagyon link voltam... tehát szeretném újra kezdeni és köszi a normális választ
2013. jan. 30. 22:22
 6/19 anonim ***** válasza:

szakirányú OKJ és nyelvvizsga is ér plusz pontot

ezenkívül a hátrányos helyzet (nehéz körülmények) is, de ennek pontos feltételeit meg kell nézni, mert elég bonyolult, nem kaphat akárki

Ha megnézed a pontszámítást és a pontrendszert, megérted a dolgokat!

2013. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az OKJ csak akkor számít bele, ha a szakirányodnak megfelelő szakra mész. Erről itt találsz egy táblázatot:

[link]

Ez (ha jól tudom) 30 többletpontot jelent. A középfokú nyelvvizsga 28 pontot jelent, felsőfokú 40 pontot (de nyelvvizsgák terén ez a maximális, szóval ha két középfokú nyelvvizsgád van, az is 40 pont).


De én is ajánlom a felvi.hu-t, először egy kicsit bonyolultnak tűnhet az oldal felépítése, de amúgy nem az. Minden le van írva, amit tudni kell.

2013. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
okés köszönöm nektek
2013. jan. 30. 22:34
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
Én elsővel értek egyet. Nem, nem ismerlek, de az érettségit ismerem, és tudom, hogy milyen teljesítményt jelent a 2-es érettségi. Tudom azt is, milyen ha nem készül valaki érettségire, magam sem készültem anno, szóval szerintem nem csak ezzel lehet gond nálad. Így normális szakon nem fogsz tudni talpon maradni, ahol meg tudnál, annál sokkal többet ér egy szakma tanulása.
2013. jan. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

akik fikázzák a kérdezőt: nektek ez miért jó? marha nagy dolog más embert oltani úgy a neten, hogy nem is ismeritek. a legszánalmasabb dolog pedig belekötni a helyesírásba. ennyi erővel egy smiley-t se lehetne leírni, mert nyelvtanilag nem helyes, pedig az is része a netikettnek.

másrészről: és ha tovább akar tanulni? neki is ugyan olyan joga meg van rá, mint neked. nem tudom elképzelni, hogy ti ketten valaha is jártatok/jártok felsőoktatásba. mert ott mindenki békén hagyja a másikat, a saját problémájával foglalkozik, nem gyerekes viselkedéssel oltja a másikat.

2013. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!