Mely egyetemeken lesznek államilag finanszírozott gazdasági szakok?

Figyelt kérdés
A Szegedi Egyetemen 2012-ben már csak önköltséges gazdasági szakok indultak. Akkor itt 2013-tól újból lesz államilag finanszírozott hely?
2013. jan. 29. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel 2012-ben a legtöbb gazdasági szakon egyáltalán nem volt államilag támogatott, ezért egyik suliban sem volt. Most mivel nagyon magas a ponthatár gazdasági szakra (alegalacsonyabb közülük 450-460) nem hiszem,h túl sok embernek sikerül bekerülnie, úgy is mondhatjuk,h nagyon kevésnek. Éppen ezért sztem minden suliban meghirdetik a támogatott képzést.
2013. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lesz, azt hiszem a felvehető létszám 10-20 %-át fogják kitenni azon tanulók, akik a legmagasabb pontokat érték el s jelentkeztek a képzésre, állami helyet kaphatnak. Elvileg 450 meg ennél magasabb, 470 stb. ponthatárok az irány határok, de a nyilatkozatban az olvasható, h ez még módosulni fog a jelentkezők elért legmagasabb eredményeitől függően. Pl. BCE-n egy 470-es ponthatár alacsonyabb, mint volt eddig az állami helyre. Ellenben pl. DE-n, majd 100 ponttal több, mint ahogy eddig állami felvették az embereket.
2013. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))) Hallottam én is a várható ponthatárokról...460. Hát igen, nem könnyű, de én azért megpróbálom 2 emelt érettségivel. Sokat nem veszítek vele..
2013. jan. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!