Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a sajtótájékozta...

Mit gondoltok a sajtótájékoztatóról? 55. 000 államilag finanszírozott hely.

Figyelt kérdés
karácsonyra elvileg tudni fogjuk, hogy hány ponttal jutunk be az áhított szakokra. vajon így lesz?
2012. dec. 19. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, totál rugalmatlan rendszer, ha decemberben meghatározzák a ponthatárokat, teljesen kiszámíthatatlanná válik, hogy hová mennyi embert vesznek fel. A régi jobb volt.
2012. dec. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen, mert persze azt is hozzátették, hogy azonos pontszámok miatt az 55.000 fő csak a minimum, lehetséges hogy, ez sokkal több lesz. vajon mi alapján fogják meghúzni? ez alapján tudni fogjuk, hogy mennyire kell gyúrni az érettségin.
2012. dec. 19. 14:00
 3/16 anonim ***** válasza:
De most... nem az van h a kormány megad decemberben egy pontot minden szaknál, plusz júliusban is lesznek pontok amiket már az intézmény határoz meg?? Mert valami olyasmit olvastam h mindkét pontot elkell érni a tanulónak hogy államis legyen... komolyan nem értem már. Vagy most amit decemberben megadnak, az a végleges pont, és tudunk kalkulálni h mennyire gyúrjunk az érettségire??
2012. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pl. egy matek szaknál a kormány megad 300 pontot, de mivel óriási a túljelentkezés, ezért az intézmény meghúzza a határt 360ra, és azt kell elérni h vki államis legyen... aki meg csak 300-360 között van az a költségtérítéses. Én így értelmeztem... vagyis volt ilyen opció..
2012. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
és az intézmények az érettségi vizsga után fogják kihirdetni? akkor mi változik? semmi?
2012. dec. 19. 14:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát én komolyan nem tudom.... lehet olyan magasra emelik a pontokat h képtelenség lesz bejutni. És akkor fognak érvelni, hogy hát ők megadták az 55.000 államis helyet, csak kevesen érték el, de az esély mindenkinek megvolt adva...
2012. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
mindegy, csak legyen igaz az 55.000, azzal már boldog lennék. de jobb volt az eddigi rendszer, nem tudnak már mit kitalálni. kérdés, hogy mennyire kivitelezhető? eddig 10.000 főre sem volt pénz, most meg minimum 55.000? nevetséges. honnan fogják előteremteni? semmi hosszú távú megoldás nem születhet ilyen hirtelen. vagy az egész csak egy színjáték volt, hogy megmutathassák, hogy van demokrácia, és milyen jófejek?
2012. dec. 19. 14:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Viszont azt is mondták h 55.000nél kevesebb fő nem tanulhat, tehát lehet h valóban lesz 55 ezer államis hallgató... annyi mindent olvastam már, olvastam a 2 pontszámos rendszert, meg h a minimum pontot viszik fel, én tényleg nem értem már mi van, pedig szeretném megérteni, mert az érettségire úgy kell készülnöm...
2012. dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
14:35, erre én is gondoltam :D bekerül majd 10.000, és erre mondhatják, hogy pedig több hely volt, csak nem ütöttük meg a szintet.
2012. dec. 19. 14:37
 10/16 A kérdező kommentje:
most én néztem a sajtótájékoztatót, igaz, pont a lényegről maradtam le, én is azt hámoztam ki, hogy 55.000 a legkevesebb, aki bekerül. de jogi, illetve közgáz képzés továbbra sem lesz támogatva, tehát egészen máshogy fog eloszlani ez a "keretszám", mint eddig.
2012. dec. 19. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!