Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a sajtótájékozta...

Mit gondoltok a sajtótájékoztatóról? 55. 000 államilag finanszírozott hely.

Figyelt kérdés
karácsonyra elvileg tudni fogjuk, hogy hány ponttal jutunk be az áhított szakokra. vajon így lesz?
2012. dec. 19. 13:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezaz h eleve gyanús, h eddig a tavalyi számot sem tudták támogatni, meg részösztöndíj meg miegymás, és hirtelen lett ennyi pénz meg képesek ennyi mindenkit támogatni?? Vagy vmi óriási szívatásra készülnek, vagy beijedtek a hallgatók tüntetéséről, és rájöttek h a kormány elbukik 2014ben ha nem enged nekik. Amúgy olvastam azt is h az eü meg néhány képzést erősíteni akarnak, csak a gazdász-jogi terület szorul háttérbe... az 55 ezernek én is baromira örülnék, mert akkor elvileg a tavalyi pontszámtól nem lenne sokkal magasabb az ahova én menni szeretnék tanulni, így annyira aggódnom nem kéne.
2012. dec. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Te mire mennél egyébként?
2012. dec. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

elte földtudományira :) te?


sajnos nagyon sok kérdés van, ami megválaszolatlan, és az egész túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. a tájékoztatón szinte egy kérdésre sem kaptak választ a kérdezők, mindenre annyi, hogy nem az ő hatáskörük, még tárgyalják. gondolok itt mondjuk a hallgatói szerződésre, támogatott félévek számára, helyek eloszlására.

2012. dec. 19. 14:45
 14/16 anonim ***** válasza:

Huhh, hát én igazából III. éves jogász hallgató vagyok, és az orvosival szemeztem, de a jog mellett nem tudnám elvégezni, mert mindkét szak teljes embert igényel. Azt meg nem tudom vállalni, h előbb elvégzem a jogot, majd jelentkezek orvosira, mert öregszem, és 40 éves lennék mire szakorvossá válnék :)

Úgyhogy úgy döntöttem h akkor DEOEC-EK ápolás és betegellátás- mentőtiszt szakirányra jelentkezem idén :) Ezzel is dolgozhatok végülis kórházban, és nagyjából ugyanazt csinálom mint egy mentőorvos, és a jog is elfér mellette:)


A hallgatói szerződés meg nyilván alapjogokat sért, és a kedves kormány arra nem gondol, h senki sem menne innen külföldre hogyha biztosítanának munkahelyeket, és a tanulásba befektetett idő arányos volna a fizetéssel. Szégyen hogy egy orvos, vagy egy doktori fokozattal rendelkező személy, aki 8-10 évet tanul, kézhez kap max 150 ezret... Az egyetemen pl a tanáraink kénytelenek másod-harmadállást vállalni h megtudjanak élni, jó, persze mindenhol van kivétel, de ez a nagy átlag :S

2012. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A támogatott félévekől én a híradóba ma azt hallottam, h 1 évet lehet csúszni, utána már fizetni kell. De olyan is volt, h 12 félévet támogat az állam, ezt mindenki ossza be ahogy akarja (vagy csúsztassa a Bsct, vagy végezze el időben és menjen mesterképzésre), az a baj h annyi opció van h lehetetlen tudni mi lesz. És az a szörnyű h mindjárt jelentkezés van, és semmi infó, emlékszem 2010-ben ilyenkor már a felvis könyvet bújtuk, és mindenkinek konkrét elképzelése volt h hol tanul, megvoltak a pontos határidők, most meg....
2012. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most mi lett?
2013. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!