Az ELTE IK-ra vagy a BME VIK-re érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Informatikával szeretnék foglalkozni ennek érdekében pedig a gimnázium után e szakterületen szeretnék tovább tanulni.

Sajnos még nem sikerült eldöntenem, hogy a BME mérnökinformatikus szakát, vagy az ELTE programtervező informatikus szakát válasszam.


Tudnátok érvekkel/ellenérvekkel segíteni döntésem.

Melyikre mikor érdemes jelentkezni, mit tanítanak pontosan?

Melyik a nehezebb (nem feltétlenül számít, csak a tisztánlátás végett)

Melyik ad erősebb diplomát?

Melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

stb stb.


Köszönöm előre is.



2013. jan. 20. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Diploma értéke kb mindkét helyen egyenértékű, így az elhelyezhedési lehetőségek a hallgatótól és az egyetem kapcsolataitól függnek.. (BME-nek jó kapcsolatai vannak az iparban)


Képzés nehézsége szerintem a BME-n egy kicsit nehezebb is és szerteágazóbb is, nagyobb rálátást is ad. Hátránya, hogy gyakran lezavarnak egy félévben olyan tárgyakat, amelyek az ELTE-n több tárgyra van lebontva és kicsit ráérősebben van kezelve. pl.

BME-VIK Analízis 1 = ELTE Analízis 1, 2

BME-VIK Adatbázisok, Szoftverlabor 5 ~ ELTE Adatbázisok 1, 2

BME-VIK Felsőbb matematika két félblokkja (összesen 4 kredit) ~ ELTE-n két egyenként féléves tárgy


BME-n gyakran nem szórakoznak azzal, hogy elmélet mellé gyakorlatot is megfelelően leadják, így ezt neked otthon, vagy többen összeülve, magadtól/magatoktól kell kiszenvedni. ELTE-n elég szájbarágós (ültem be jó pár kurzusra).


ELTE-IK-n Programtervező informatikusként viszont tanulhatsz olyan elméleti és matematikai dolgokat, amelyek tök érdekesek, bár az iparban aligha fogod használni ezeket, legfeljebb kutatási célokra.

BME-VIK-en ezekkel legfeljebb egy két tudományos cikk kapcsán fogsz találkozni.. De ez nem azt jelenti, hogy az ELTE elméletibb lenne, vagy hogy haszontalan az ott szerzett tudás, csak szimplán más, BME-n is bőven van mit seggelni és más az irányultság..


Műszaki/Mérnök Informatikát inkább villanymérnökök tanítanak így több a digitális technika, elektronika, fizika, jelek, rendszerek, hálózatok, szabályozástechnika, míg Programozó/Programtervező Matematikus/Informatikus képzésében inkább Matematikusok vállalnak nagyobb szerepet, így ott inkább programozási tételek, programhelyességi bizonyítások, numerikus analízis stb. lesznek nagyobb számban..

De infósként valószínűleg sem a villamosmérnöki, sem a nagyon elméleti matematikai oldalára nem lesz nagyon szükséged, a "magot" (hálózatok, operációs rendszerek, algoritmusok elmélete, adatbázisok stb.) kb mindenhol megkapod, így inkább csak az átadott szemlélet lesz fontos..


Érdekes viszont, korábbi ELTE-s munkatársaim szemlélete.. Elvileg több kreditben tanultak matematikai dolgokat programtervezések kapcsán, ennek ellenére elég érdekesen közelítették meg a programozást.. Olyan kódot írtak ami jó volt, csak hozzányúlni már nem nagyon lehetett, ha bővíteni akartad, helyette újat kellett írni.. BME-n viszont elég jól belénk verték a kód újrafelhasználhatóságot, és hogy a helyes működés csak 1 a minimálisan elvárható kritériumok közül.. Gondolom ennek köze van ahhoz, hogy függvényekről BME-n már a 2. programozási előadáson szó van, míg eltén csak a félév végén jön elő..

Viszont BME-n menedzsment, meg üzleti tárgyakat is kellett hallgatni, ami egy infósnak egy kínzással egyenértékű..


Nehézség nem egyértelműen eldönthető, mert BME-n ez speciel szakiránytól függ.. Van olyan amit szinte akárki megcsinál (pl. alkalmazott informatika - erre többen is mennek kb. egyenértékű az ELTE-IK B és C szakirány keverékével), de van amibe belezöldülsz ha nem tanulsz rendesen (számításelmélet, intelligens rendszerek - ezeket csak pár aberrált meri bevállalni).

ELTE-n tudtommal jóval kisebb a szakosodási lehetőség (modellező, programozó, alkalmazott), BME-n 9-10 szakirány van Mérnök infón belül, plussz egyenes folytatásban akár Egészségügyi mérnök, vagy Gazdinfo.. ELTE-n több a szopó az ekvivalencia táblázatokkal szakirányok között és a tárgyfelvétel is mázlipontok szerint dőlhet el, ami sztem full inkorrekt dolog, mivel sztem a versenyjelentkezés a szorgosabbakat támogatja, már ha épp működik a Neptun rendszer..

Viszont BME-t nem ajánlom, mivel nagyon sokan kiesnek, mert nem bírják.. ELTE-ről nincs infóm erről...

2014. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!