Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy Pázmány jogi kar?...

ELTE vagy Pázmány jogi kar? Melyikre éri meg járni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, arra lennék kíváncsi hogy melyik jogi karra éri meg jobban járni. Az ELTE-ről azt hallottam, hogy a munkáltatók előnyben részesítik az ELTE-s diplomát, míg a Pázmányosat utálják, viszont az ELTE-re csupa droid jár akik átgázolnak mindenkin és még a tanárok is arra "nevelik" őket, hogy azért vannak a csoporttársak, hogy legyen kit legyőzni. Ezzel szemben a Pázmányról azt tartják, hogy nagyon segítőkész ott mindenki, még a tanárok is, míg az ELTE-n szeretnek szívatni és buktatni, és már nem is olyan jó a színvonala mint régen. (Hangsúlyoznám, mielőtt valaki belém köt, hogy ezek nem az én szavaim/véleményem, másoktól hallottam)Már tényleg tanácstalan vagyok, hogy melyikre is jelentkezzem. Köszi előre is a válaszokat!

2013. jan. 17. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Én az ELTE két karára járok (TTK és BTK) és még sehol nem tapasztaltam, hogy szerettek volna buktatni. Amit viszont tapasztaltam, hogy nagyrészt megértően és rugalmasan viselkednek. Ezzel szemben a pázmányos volt osztálytársaim állandóan azon problémáznak, hogy miért vagyok az eltén, és hogy milyen szörnyű az egész. Ebből kifolyólag én azt gondolom, a pázmányosok folyamatosan az eltét gyűlölik, mégpedig irigységből. Ezt alátámasztja az is, hogy volt egyszer egy külsős tanárom, aki a pázmányról jött, és az is folyamatosan minket (a saját csoportját) gyűlölt. Én ebből azt gondolom, hogy a pázmány egy nulla lehet, a nemtudásra akarnak elismerést kapni, és ahelyett, hogy szakmai dolgokkal foglalkoznának vagy folyamatosan az elte ellen áskálódnak, aki amúgy totálisan nem gondol róluk semmit, vagy igyekeznek megszerezni az eltés tanárokat legalább óraadónak,hogy aztán úgy reklámozzák magukat, mint aki majdnem elte. A másik amit tapasztaltam a pázmányról, hogy súlyosan elmebetegek. Állandóan hősökről meg példaképekről beszélnek, vagy valakit dicsőítenek. Szerintem teljesen elfogadhatatlan, hogy értelmiségiek így viselkedjenek. Illetve a ha megnézed azt, hogy a pázmány mivel reklámozza magát, akkor szerintem elég egyértelmű, hogy miféle hely: "katolikus","közösség","nálunk gyakorlatorientált oktatás van" stb, akkor láthatod, hogy mindent mondanak magukról csak azt nem, hogy "erős képzés". Ezek alapján én soha nem mennék a pázmányra, nekem nincs szükségem közösségre meg hősökre meg tekintélyekre, meg értékközvetítésre sem, hanem majd én magam eldöntöm, hogy kik legyenek a barátaim és a mintáim, és én egyetemre azért járok, hogy megfelelő tudásom legyen, és én attól szeretek egy egyetemet, ha ezt megkapom. Valószínűleg nem véletlen a munkaerőpiaci ítélet sem. A pázmány mindig igyekszik ezt úgy magyarázni, hogy még egy új egyetem és nem ismerik. Pedig már régen nem új egyetem. Én a saját helyemben az eltére mennék, mint ahogy azt is tettem. (bár a TTK-s szakomat utálom mert gagyi, meg a TáTK sem egy nagy eresztés)
2013. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jan. 18. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy Pázmány JÁK-os véleménye: mint a másik kérdésnél, ami a Pécs vagy Pázmányról szólt, most is csak a saját sulimról tudok véleményt mondani. Az első hozzászóló elég bőven kifejtette a véleményét ahhoz képest, hogy nem a Pázmányra jár és még csak nem is jogra, bár én tudnék ennyi mindent egy olyan egyetemről, ahol soha nem voltam....

Azt nem tudom hogy a tanári kar mivel foglalkozik nálunk, de mi hallgatók nem áskálódunk az ELTE ellen és szerintem az oktatók sem, különösen mivel sok a mindkét egyetemen tanító tanár.

A hősöket meg példaképeket nem tudom hova tenni, a híres jogtudósokra gondolsz? Mert őket tanítják, az egyes tárgyaknál az ő különböző véleményeiket, tanaikat is tanuljuk a jogintézményekről, de szerintem nincs ebben semmi különös, nem hiszem hogy ezt a többi egyetemen kihagynák, a jogfejlődést nagyon is meghatározta, hogy ők miket elmélkedtek a maguk idejében. Lehet, hogy a Pázmánynak van egy ilyen irányultsága, hogy komolyabban vesznek a tanárok bizonyos jogbölcselőket. És mivel katolikus egyetem, meglepő módon katolikus értékeket képviselő és átadó oktatók is vannak, sőt ez tervezetten része a tananyagnak, amit egy diák csak meghallgat, és nem kell elfogadnia. Ez inkább gazdagít, mint befolyásol, nekem élmény, hogy ilyesmit láthatok abban a világban, ahol divat lett mindentől elhatárolódni és távolságot tartani.

Munkaerőpiacról nem tudok mit mondani, van egy olyan sejtésem, hogy kisebbségben vannak azok a munkaadók, akiknél ez számít. Pedig szerintem nincs olyan jogi egyetem, ahol ne tanulnának az öt év alatt iszonyatosan sokat a diákok, a gyakorlati tudást meg úgyse ott szerzik meg, úgyhogy az mindegy is.

Az oktatók segítőkészségéről: nagyon sokat köszönhetek nekik, nem is tudom megszámolni, hányszor segítettek a bajban, ami persze nem azt jelenti, hogy egész nap azon izgulnának, hogy hogyan lehetne nekünk jobb, vannak kifejezetten morcosak is. Csak segítettek, amikor nagyon kellett.

Egyébként vigyázz a "szeretnek buktatni" című tippekkel, mert ezt valószínűleg egy diák adja elő arról, hogy SZERINTE mit csinált vele a tanár, és majd a vizsgákon megláthatod, hogy szó szerint nulla tudású diákok is képesek a vizsgáztatóra fogni a bukásukat. Sokszor lehet látni.

2013. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Mindkét helyen jó képzést kapsz.

Én ahol eddig voltam szakmai gyakorlaton (minisztérium, bíróság) találkoztam mindkét egyetemen végzettekkel, és érdekes módon senki nem utálta azért a másikat, mert eltés vagy pázmányos, károlis, szegedi...


Véleményem szerint ez az egész "ellenségeskedés", rivalizálás túlságosan fel van fújva.


Pázmányos

2013. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy Pázmányos joghallgató vagyok. Eljátszottam a gondolattal, hogy jövőre az ELTE ÁJK-n folytatnám tovább, de az ott joghallgató ismerősöm rögtön le akart beszélni róla. Itt nem részletezem az érveit, privát üzenetben elmondom, ha szeretnéd. Pont azért, hogy ne legyen "a Pázmányos szidja az ELTE-t".


Több ismerősöm jár az ÁJK-ra is, egyáltalán nem rosszindulatúak a pázmányosokkal szemben. Elfogadják, elismerik a Pázmányt, és (nekem legalábbis azt mondták) kicsit irigykednek az összetartó közösség miatt.

Persze ismerek mindkét egyetemről olyan elvetemült, kőagyú, beszűkült hallgatókat, akik imádják szidni a másik egyetemet és sztereotípiákat puffogtatni, mint például az első hozzászóló.


Az ELTE-ről nem tudok állást foglalni, de amit leírtál, a Pázmányra egyáltalán nem igaz. A hallgatók segítenek egymásnak ahol tudnak, nekem soha senki nem tett még keresztbe. Az oktatók és vizsgáztatók pedig nem szivatnak, de megkövetelik az anyagot és igyekeznek objektíven értékelni a vizsgádat, ami ha nem megfelelő akkor elégtelen az érdemjegy...


Bármelyik egyetemre megéri járni, elfogult vagyok ezért nem a kettő közül, de ajánlanám a Pázmányt! :)

2013. jan. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Na, most én is belepofázok, bölcsészként... :)

Pázmányos vagyok, van a jogon 2 közelebbi ismerősöm, egyikük most 3. éves, másik most végzett, ők eddig dicsérték. Többet nem tudok mondani.

Az viszont nem igaz, hogy áskálódnak az ELTE ellen, legalább is a többség tuti nem. Minket igazából nem érdekel az ELTE, ők is csinálják a maguk dolgát, mi is csináljuk a sajátunkat. Nem hiszem továbbá azt sem, hogy a tanárok is folyamatosan ellenséget látnának az ELTE-s tanárokban. Nálunk pl. több olyan konferencia volt, ahová ELTE-s tanárok is jöttek, sőt fordítva is volt ilyen. Nem hiszem, hogy eljöttek volna, ha olyan rossz lenne a kapcsolat.

Példaképek?? Kinek nincs? Szerintem ahol nincs, ott elég nagy problémák vannak... Igenis meg kell találni azokat az embereket, akik letettek valamit az asztalra, pláne egy ilyen szép hivatásnál is, mint a jogi pálya. Hiszen ezzel más embereket szolgálnak, legalább is egy normális jogász, ügyvéd ezt ilyen hivatásnak érzi, és nem csak a pénzre megy...

A többiek, akik jobban benne vannak, szerintem már leírták előttem a lényeget.

2013. jan. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Első vagyok. Én alapvetően azt mondtam el, hogy velem mint eltéssel a pázmányosok hogyan viselkednek. Állandóan a hipotéziseikkel bombáznak arra vonatkozóan, hogy "az eltén a liberálisok uralkodnak" és ebből mindenféle szörnyűségek következnek.
2013. jan. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Én is az említett két egyetem között gondolkoztam felvételi idején. Végül az ELTE mellett döntöttem. Az első vizsgaidőszak után, tehát az első szemeszter alapján inkább az ELTE-t ajánlanám. Én is elismerem a PPKE-t, de a munkáltatók és közvélemény szerint is az ELTE-n a legszínvonalasabb az oktatás, ez kiváltképpen igaz a jogi képzésre. Az ismeretségi körömből inkább azok mentek a PPKE-re, akiket nem vettek fel az ELTE-re. Mivel elég magas a ponthatár az államilag támogatott képzésre, lényegében te döntöd el, hogy melyiket választod. (szerintem, ha fizetsz, akkor inkább ELTE)Én is hallottam annak idején ilyen "droidokról". Engem ez egyáltalán nem befolyásolt a döntésemben, de egyáltalán nem tapasztaltam ezt a jelenséget (Talán egy-két tanári megjegyzésben..) Összességében eddig csak segítőkész hallgatókkal találkoztam, legyen szó jegyzetről vagy egyébről. Nem mondanám, hogy az ELTE-n mindenki utálja a Pázmányosokat, mivel közel van egymáshoz a két egyetem néha felmerül ez a kérdés. Persze, nem fogjuk azt mondani, hogy a Pázmány jobb.... Eddig az egyetem alkalmazottjai is segítőkészek sőt kedvesek voltak velem szemben, a professzortól a gondnokig, ellentétben a Pázmánnyal, ahol nyílt napon kérdeztünk valamit a TO-n, és egy olyan bunkó nő játszotta a fejét, akivel általában az építkezésen találkozik az ember. Az ELTE színvonala nem olyan jó, mint régen? Lehet, de még akkor is jóval a PPKE felett van, jogi képzés vonatkozásában biztos, legalábbis az oda jelentkezők pontszáma, és ezen adat által feltételezett képességeik szerint. Személyesen is volt szerencsém tapasztalni ezt, persze nem vetítem ki annak a néhány embernek a hátrányos tulajdonságát az egész egyetemre, de ilyenek az ELTE-n 1-2 semester alatt kiesnek. A Pázmányon egy kicsit könnyebb a képzés, ami szerintem néhány tárgynál teljesen elfogadhatatlan (Pl: római jog). Összességében az ELTE-t ajánlom, ha mindenképpen Pesten szeretnél tanulni, akkor másodiknak a PPKE-t, ha vidék is szóba jön, Szeged. Egy ELTE-s.
2013. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hjaj, még mindig eléggé tanácstalan vagyok..:(( de köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)))
2013. febr. 3. 22:38
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

végül hogyan döntöttél? :)


Nekem nagyon sokáig az ELTE volt a "befutó", de aztán szépen körbejártam a témát és rájöttem, hogy a Pázmány az igazi :)

Érdekes, hogy eddig akárhol kutakodtam ilyen témában, észrevettem, hogy a -talán nem is tudatos- csendes rivalizálásban mindig a Pázmányos diákok kezelik érettebben a kialakuló vitát. Ők intelligens, higgadt módon kommunikálnak és nem áskálódnak, míg az ELTE-s diákok életük árán próbálják megvédeni, kétségbeesetten az egyetemük hírét. Persze vannak kivételek, akik pártatlanok és úgy gondolom, hogy ez a legjobb. Persze a rivalizálás mindig megvan a legjobbak között, csak kérdés, hogy ki van annyira intelligens, hogy túllendüljön ezen a témán és ne csak a maga igazát sulykolja.

Másrészről úgyis mindig a tények és adatok beszélnek, mint ahogy ez esetben is. Nem kell messzire mennünk.

2013. aug. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!