Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány jogi kar? Hogyan tovább?

Pázmány jogi kar? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Igen igen tudom, a jogászokkal már Dunát lehet rekeszteni, sokan vannak stb. De nekem mégicsak ez a szakma tetszene.

Most jogi asszisztens képzésre járok, jövőre végzem el és nagyon megszerettem a jogot. Szeretnék majd ezt követően főiskolára menni, pontosabban a Pázmányra jogra. Az lenne a kérdésem, hogy utána mire "szakosodhatnék"?

Értem, először lehúzom azt a 4-5 évet mivel osztatlan képzés és utána? Nem ügyvéd akarok lenni hanem ügyész vagy bíró (büntetőjog). Bíró 30 éves kortól lehetnék ugye?

És egyáltalán hogy jutnék el oda? Szakvizsga stb? És hány vet venne igénybe kb míg bíró vagy ügyész lehetnék?



2013. jan. 16. 15:38
 1/3 A kérdező kommentje:
olyan jó hogy másodjára kérdezem és semmi válasz :)
2013. jan. 17. 14:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetem elvégzése (optimális esetben 5 év) után felvételizel az ügyészségre vagy a bíróságra fogalmazónak. Ha jól tudom, akkor a bírósági fogalmazói képzést a Magyar Bíróképző Akadémia szervezi, és a felvételin van írásbeli (teszt+kifejtős) és szóbeli rész.


Ezután 3 évig bírósági vagy ügyészségi fogalmazó vagy, majd a sikeres szakvizsga után leszel bírósági titkár vagy alügyész.


Ezek után pályázat útján kerül sor bírói kinevezésre.


Itt vannak a törvények, amikből tájékozódhatsz:

[link]


[link]


A tévedés jogát fenntartom :)

2013. jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) akkor csak jól kalkuláltam azt a 9-10 évet... ajajj :) :D
2013. jan. 19. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!