Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre Tovább? Tudom van már...

Merre Tovább? Tudom van már ezer ilyen kérdés, de ez most számomra fontos!

Figyelt kérdés
Lehet álmodozónak tituláltok majd, miután leírom az én kis terveim.Szóval kiskorom óta álmom Amerika.Szerencsére olyan anyagi háttérrel rendelkezem ,ami nem akadályoz meg ebben az álmomban:) A helyzet az hogy jó képességekkel rendelkezem ,jó tanuló vagyok.Nem lényeges hogy fizetős-e a főiskola amire majd jelentkezni akarok.Olyant szerenték választai amivel amerikában megtallhatnám a helyem.Akár szakma is lehetne.HA avval tudok érvényesülni.De lehet valami magasabb képzetségű munka is. Vagy esetleg egy olyan iskola amely ösztöndíjat biztosít amerikába,esetleg magyarországról lehet amerikába menni?Tudom sok kérdés, és nem is vagyok jártas a témában.De szeretném ha lenne valami ami motiválna már most ,hogy tudjam legyen mit elérni.Mihez kezdjek ?
2013. jan. 15. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:
*Esetleg magyarországról lehet -e amerikába menni tanulni?
2013. jan. 15. 20:00
 2/3 anonim válasza:
Szép hazánk, Magyarország!!!
2013. jan. 16. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Amerika hmm...Szerintem mindenképp menj főiskolára, mert egyrészt kinn alap dolog már hogy van diplomád, másrészt meg ha ki tudod fizetni akkor csak arra ba.szd el a pénzt szerintem :) Fiúként mondjuk azért lehet kicsivel könnyebb (hegesztő, építész, stb.) lányként hirtelen nem jut eszembe valami jó szakma ami kinn is megállja a helyét. Talán ápolónő. Univerzális, mindenhol szükség van rá.

Felsőfokú komplex nyelvvizsga is legyen alap célod, perfekt nyelvtudás!!! Vegyél olyan angol nyelvkönyvet amiben sok szleng vagy hogy mondjam..."amerikai" szavak vannak, szükséged lesz rá.

Aztán ugye ha megvan a suli/diploma, akkor ha tudsz kimész és meg kell honosítanod a diplomád (szakmát nem tudom hogy lehet-e).

Ösztöndíjjal kapcsolatban nem vagyok valami felvilágosult... Sportösztöndíjjal ki lehet jutni, és ezt az oldalt találtam: [link]

Szívből gyűlölöm az usát, de remélem valamennyit tudtam segíteni :)

De ne feledd első a nyelv tökéletes tudása! ;)

2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!