Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hangszeren érdemes...

Milyen hangszeren érdemes elkezdeni játszani?

Figyelt kérdés

Sose tanultam szolfézst, zenét, csak iskolában ének órákon. 19 éves fejjel úgy döntöttem, hogy szeretnék megtanulni egy hangszeren játszani. Mit érdemes elkezdeni? Melyik az a hangszer, amin hamar el lehet jutni olyan szintre, hogy már élvezni lehet azt, hogy játszom és úgymond "motivál"?

Köszi előre is a válaszokat!


2013. jan. 15. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fuvolán tanultam, nagyon elbűvölő hangszer, először kisebb méretű fafuvolán tanul az ember, de aztán hamar (fél év, vagy 1) váltani lehet az igazi fém hangszerre. Nagyszerű darabok játszhatóak el vele, különleges hangszernek találom, szerintem könnyen meg lehet tanulni. Én nagy örömömet leltem benne, és nagyon élvezetes darabokat lehet előadni vele, nagyszerű technikákat elsajátítani és megbolondítani a darabokat a saját tehetségeddel! :) Emellett könnyű szállítani ezt a hangszert, és tisztítani is, és nem macerás a beállítása...

Másik vágyam megtanulni hegedűn játszani, mert nagyon szeretem a hegedű hangját és a klasszikus darabokat, amelyekben ott van ez a vonós. De a vonós hangszerek világa már másabb.


Zongora és a gitár is gyönyörű, de az olyan mainstream, ráadásul macerásabbak, meg zongorát nem viheti mindenhova magával az embert, stb. Azt hiszem ezekhez már több gyakorlás kell. Egyébként a vonós ismerőseim lassabban tanultak meg... fúvós hangszert könnyebb megérteni első nekifutásra! A kotta olvasását is. Tényleg nagyon élvezetes dolog, vágj bele nyugodtan!! :)

2013. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. jan. 30. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!