Jogon miket kell tanulni?

Figyelt kérdés

Elismerem, kicsit fura a kérdés, és mielőtt azt hinné valaki, hogy egy másik bolygóról jöttem, kifejteném: idei tanévben érettségizek, és még képtelen voltam eldönteni, hogy menjek-e jogra vagy nem (minden más abszolút kizárva).

Rengeteg rémhírt hallottam egyetemtől függetlenül a jogászképzésről. Hallomásból tudom, hogy szidnak olyanokat, mint a római jog polgárjog, stb. És nemigen tudom, hogy ezek a jogágak miket tartalmaznak, amit ne lehetne megtanulni? Miket kell bemagolni? Nyilván könyveket, de miféléket, mekkora mennyiségben?

Van ismerősöm, aki jogot tanul, ő például a latinba bukott bele sokadjára.

Én magam humán beállítottságú vagyok, ami azt jelenti, hogy már két nyelvvizsgám van, töri mániás vagyok, egyedül a matek érettségi fog gyengébben sikerülni. Eddig mindenki azt mondta, hogy kiindulásnak ezek elegendőek.

Kérem csak kompetens ember válaszoljon a témában.



2012. nov. 26. 01:09
1 2 3 4
 31/38 tomala ***** válasza:
100%

Hétfőn csak egy előadásom van, arra vagy bejárok, vagy nem :) Pénteken egy órám van, azt egybekötöm az ebédszünettel. Ezen a két napon dolgozom rendszeresen. A többi napon is beugrom, amikor van egy kis időm, mert az iroda egészen pontosan 6 percre van az egyetemtől (lemértem már párszor, mikor rohantam vissz órára).

Nem hiszem, hogy zseni vagyok :D

2012. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerencsés :) Én is szeretnék dolgozni, de per pill képtelenség... bízom egy jobb órarendben a köv. félévtől. :D
2012. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így visszaolvasgattam amiket tegnap írogattunk nekem az jött le,hogy mégis csak lehet hogy célszerűbb levelezőn kezdeni a jogot, mert akkor munkára is több esély van!Vagy rosszul látom?
2012. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Pázmányon vagyok első éves. 9 éves korom óta szeretnék jogot tanulni a katolikus egyetemen (édesanyám bírónő,Ő is ott végzett), így nagy elánnal vágtam bele a tanulmányokba... De nekem -türelmetlen ember lévén- írdatlan unalmas ez az első év. Nálunk lenyomják alapozó tárgyként az egyetemes- és magyar jogtörit, bevezetést a jogfogalmakba, államelmélet, kat.hit alapjai, kánonjog 2. félévben,közgáz, latin, info gyak,meg pár társtud.tárgy. Alapvetően a latin és a bev.jog (ami igazából jogbölcselet) csak a jogászi sznobizmus kielégítésére jó (elfilozofálgatunk arról,hogy mi a jog...),jogtörik jók, csak különösebbben nem érdekes (számomra). A róma -a dogmatikai történeti részén kívül- érdekes viszont, végre igazi jog,még ha nem is hatályos.


Ha bármi kérdésed van,kérdezz nyugodtan!

2012. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
20%
És te nappalira jársz?Én nem valami sok jót olvastam a pázmányról...Nagyon szidják az oktatókat...
2012. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

ELSŐ!!!


Megmagyaráznád ezt a mondatodat!!


"Ők aztán a földhivatalban pecsételgetnek, és hajmeresztően hülye határozatokat hoznak."

2013. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Na én olyat mesélek nektek az ország jogi karairól hogy lehet lefogtok döbbenni. Voltam most pár hete az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, ahol ugye összegyűltek az ország legtehetségesebb joghallgatói és előadtak egy témában egy előadást. Nem tudom mennyire ismeritek az OTDK-t. Én eddig a Pázmányt, Károlit és a Szegedi Egyetem jogi karát nem tartottam túl sokra, de amit azok a hallgatók produkáltak a konferencián hajmeresztő volt, iszonyat okosak voltak közöttük, rengeteg tehetséges, és konkrétan ha valaki megtudta h Károlis van a szekciójában, mint vetélytárs, rettegett. Az ELTE már más kategóriát képezett, lehet h ott is sok a tehetséges és okos, meg jól oktatnak, viszont nagyon nyomták őket a zsűri tagjai (akik ugye az ország legjobb jogtudósai). Ha a zsűri megtudta hogy az aktuális versenyző az ELTÉről jött, egyből máshogy pontozták az előadását, és igyekeztek úgy kihozni az egészet h az illető első legyen vagy legalább kapjon egy különdíjat a saját szekciójában.
2013. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Szóval én ezek alapján leszűrtem hogy kb mindegyik jogi kar egyforma, és ne ítélkezzünk, és ne szidjuk egyiket sem, mert egyik karon sem lehetnek rosszak az oktatók ha képesek felkészíteni egy hallgatót egy országos versenyre. 1-2 rossz tanár természetesen minden egyetemen és karon van, de nincs tökéletes egyetem, és tökéletes kar sem.
2013. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!