Jogon miket kell tanulni?

Figyelt kérdés

Elismerem, kicsit fura a kérdés, és mielőtt azt hinné valaki, hogy egy másik bolygóról jöttem, kifejteném: idei tanévben érettségizek, és még képtelen voltam eldönteni, hogy menjek-e jogra vagy nem (minden más abszolút kizárva).

Rengeteg rémhírt hallottam egyetemtől függetlenül a jogászképzésről. Hallomásból tudom, hogy szidnak olyanokat, mint a római jog polgárjog, stb. És nemigen tudom, hogy ezek a jogágak miket tartalmaznak, amit ne lehetne megtanulni? Miket kell bemagolni? Nyilván könyveket, de miféléket, mekkora mennyiségben?

Van ismerősöm, aki jogot tanul, ő például a latinba bukott bele sokadjára.

Én magam humán beállítottságú vagyok, ami azt jelenti, hogy már két nyelvvizsgám van, töri mániás vagyok, egyedül a matek érettségi fog gyengébben sikerülni. Eddig mindenki azt mondta, hogy kiindulásnak ezek elegendőek.

Kérem csak kompetens ember válaszoljon a témában.



2012. nov. 26. 01:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyébként a szegedi szerintem jó, az elte mellett én a szegedit, miskolcit tartom jónak (miskolcon vmilyen listán első lett a jogikarunk talán tavaly), a többi szerintem túl sokat nem ér.
2012. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
És ha most nincs munkám de tanulni szeretnék akkor kezdjem nappalin a jogot és majd később menjek át levelezőre?Vagy kezdjek levelezőn és maradjak is ott hátha találok joggal kapcsolatos munkát!?
2012. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg nagyon köszönöm, hogy ilyen sokat segítesz! :)
2012. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha épp nincs más dolgod, akkor kezd nappalin, és közben keresgélj állást, ha találsz és abszolút nem összeegyeztethető a munka a nappalival, akkor menj át levelezőre. Hátrányod egyikből sem származik.
2012. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen!Iszonyat sokat segítettél!! :)
2012. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Igazán nincs mit :) Ha még kérdések merülnének fel benned, szívesen válaszolok :) És hajrá.
2012. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 tomala ***** válasza:
100%
Én nappalis vagyok, a mellett is lehet dolgozni.
2012. nov. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkát lehet vállalni nappalin?
2012. nov. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szeretnék csak hozzátenni az előttem válaszolókhoz, hogy a világ nem Budapestből áll! Én is Budapesten tanulok jogot, de siófoki vagyok, és suli után költözöm is haza, már ügyvédjelölt is otthon leszek, a szakvizsga után pedig egyéni vállalkozóként fogok ügyvédkedni (saját iroda van). Lényeg: vidéken kutyát-macskát nem érdekel, hogy hol végeztél jogot! Én inkább kihagyom az állásokért való tolongást, és az iskolám neve alapján való megítélést.
2012. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Akinek megy nappali mellett a munka, az vagy zseni vagy iszonyat szerencsés, mert én mint ahogy írtam kb. reggeltől estig óránk van, és a héten a péntekem marad meg szabadnak ebben a félévben, akkor meg tanulok, mivel majdnemhogy heti szinten ZHzunk már kb szeptember közepétől. Van csoporttársam aki munkát vállal, az nála kimerül heti 3 órában, pultos a közeli klubban...De még így is panaszkodik h érzi h vagy pihenni nem tud vagy tanulni. Előző félévben meg a péntekünk is be volt táblázva, tehát csak a hétvége volt "szabad".
2012. nov. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!