Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erettsegi pontszamok hogyan...

Erettsegi pontszamok hogyan adodnak ossze mert minden honlapon mast irnak?!

Figyelt kérdés

Tulajdonkeppen a kerdesem az lennr hogy ket emeltszintu erettsegi vizsga eseten a tobblet pontjaim koze csak egy 50pontot irnak vagy kettot? Azzal tisztaban vagyok h a tobblet pontok a nyelvizsgak oktv illetve a versenyeredmenyekert.

A masik pedig h szerintetek az h szakkepesites az mit takar? Marmint azert is plusz pont jar,de mittudoemn ha elvegzek valami szakmunkaskepzot vagy ilyenek?


2012. nov. 11. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A felvi a hivatalos, úgy kell számolni a pontokat, ahogy a felvi írja.

Egyébként meg az, hogy beszámítják-e mindkét emeltet, attól függ, hogy milyen szakra mész és miből csinálsz emeltet.

Pl. orvosira nem fogják beszámolni a történelem emeltet...

2012. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha mind a két tárgy, amiből emelt szintűt tettél, felvételi tárgy az adott egyetemen, akkor mindkettőre kapsz 50 pontot, ezesetben megkapod a maximális pluszpontot, vagyis 100-at.

De valóban a felvi.hu-n olvasd el a pontszámítást, mert ez a megbízható. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!

2012. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-tes válaszoló vagyok.

A szakképzés pedig úgy tudom, hogy valamilyen OKJ-s képzés, amit érettségi után, egyetem előtt csinálhatsz és 1-2 év.

Ezért is csak akkor kapsz pontot (24-et) egyetemi felvételinél, olyan szakirányú, mint az egyetem (tehát pl. jogi asszisztens OKJ képzés a jogi egyetemen ér pluszpontot, de a matematikus képzésnél nem).

De ez a 24 pont is pluszpontok közé számít. És ugye max. 100 pluszpontod lehet. Tehát a 2 emelt szintű érettségiért te már kapsz 100 pontot, így emellé nem kapnád meg a 24-et, mert elérted a míximálisan adható többletpontokat.

2012. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!