Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz volt az idei érettségi...

Nehéz volt az idei érettségi összességében? Most, hogy csökkentek a pluszpontokra adható pontszámok, a ponthatár is csökkenni fog?

Figyelt kérdés
Nem idén érettségiztem ezért kérdezlek titeket:)
2011. jún. 17. 07:31
 1/4 anonim válasza:
Kinek mi a nehéz, én tanulás nélkül megírtam a szóbeliket 3,6os átlagra. Amivel a tanárok fosattak 4 évig, a fele sem volt igaz (csak szóbeli!)
2011. jún. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az érettségiben nem az a nehéz, h 3-4 esre megird, még az 5 ös se vészes... a nehéz az a 90+ os %...

remélem, kiciskét csökkennek

2011. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem volt olyan nehéz. amennyire féltem annyira nem volt vészes. egyébként én nem látok sok esélyt hogy csökkennek a pontok. főleg ott nem ahol eddig is nagyon magasak voltak, mert akinek szükséges az a 80 pluszpont az majd esetleg másképpen szerzi meg mint az eddigiek.
2011. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A ponthatár meg csak tőletek felvételizőktől függ, nem azért magas egyik évben, és alacsony egy másikban, mert azt úgy találják ki. Adott egy szak, felvételiznek rá 500an, azonban csak 50et vesznek fel. Akkor a ponthatár az 50. felvételizőé lesz (mivel a pontjait mindenki tudja, így tudja meg, hogy felvették e vagy sem) mondjuk az elsőé 432 az 50. legjobb pedig 312 akkor megadják, hogy 312től van felvétel. Logikus, hogy 312 fölött csak 50 ember van, így az 50 hely be is töltődik. Persze azt most kihagytam az egyszerűség kedvéért, hogy mi van, ha kiesik valaki előletek, mert másik suliba megy. Ők ezzel is számolnak.
2011. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!