Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy vannak az érettségi...

Hogy vannak az érettségi pontszámok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én úgy hallottam, hogy az érettségi kompletten 150 pontos, és annak a 20% át kell elérni, hogy, meglegyen.

De az írásbelin és az szóbelin is elkel érni a 10%-ot, ami azt jelenti, hogy írásbelin 100-ból 10% és szóbelin 50-ből 10%.

A kérdésem az, hogy ez tényleg így van e?


2010. jún. 3. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én csak arról tudok, hogy szóbelire 60% kell a ketteshez.
2010. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen 60% a kettes?

Összeadod a szóbeli meg az írásbeli pontjait és megnézed hány %-a az megszerezhető pontoknak (150).

20%-tól kettes.

De el kell érni külön a szóbelin és külön az írásbelin a 10%-ot. Tehát hiába van mondjuk meg az írásbeliből a 20% (30 pont), ha a szóbelid 0, akkor bukta az egész.

2010. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, akkor csak jól hallottam.

Mert nekem írásbelivel mindenből megvan a 30pontom, akkor csak szóbelin elég ha megszerzem a 10%-ot.

2010. jún. 3. 19:03
 5/5 anonim válasza:
én úgy tom hogy az új törvény szerint 25%-tól kettes
2012. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!