Egyetemisták, akik környezet (akár védelem) vagy, ehhez hasonlón vagytok (mások is irhatnak) tapasztalataitokat megosztanátok?
Az a helyzet, hogy gondolkodok, hová is menjek egyetemre, most vagyok 11 edikes és a kémiával, matekkel sosem voltam jóban, nem mindig értettem 5-8 ban sem, ezért most filológia szakon vagyok(9-12 osztályban)...egyetemre viszont valami olyasmire mennék, ami mostanában felkapott dolog. Ez a környezettudományok vagy ehhez hasonlók, milyen, mi vele a tapasztalata annak aki erre jár? Leirnátok egy napotokat hogyan telik el? Nem nagyon vannak egyetemista ismerőseim...milyen tantárgyakra van fektetve a hangsúly? kémiára vagy inkább biológiára?és milyen területeire annak a bizonyos tantárgynak?
Aki nem ilyen szakra jár az is irhat tapasztalatokat ,jókat és rosszakat eggyaránt az egyetemi élettel kapcsolatosan!
Várom az értelmes válaszokat(minél többet)!
Légy szíves olyan szakra menj, ami egy kicsit is érdekel... egy kicsit is!
És környezetvédelemmel kapcsolatosra ne menj, mert felkopok az állad.
Környezetmérnökire meg főleg.
Ha a lényeg a társaság, a bulik és hogy papírt szerezz, menj valami OKJ-ja, lehetőleg kétkezi szakmára, abból kevés van!
Egyetemre akkor menj, ha a tanulás, a tudás a fontos és érdekel is!!
Egyébként jó, kevésbé bulisok találnak kevésbé bulisokat, a bulis legtöbb talál bulikat, amikből sok van!
Szabad vagy, azt csinálsz, amit akarsz.
És jó esetben azt tanulsz, amit akarsz.
A környezettudomány úgy kezdődik, hogy környezettan BSc, környezettudomány MSc, esetleg utána doktori iskola. MSc-ig mindenképp el kell menni! Nem rossz, bár munkahelyet... ezzel se könnyű találni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!