Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hasznos tudományág a játékelmé...

Hasznos tudományág a játékelmélet? Tulajdonképpen mit jelent, mivel foglalkozik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Már miért volna hasznos?A játékokat játszani kell nem elméleteket gyártani róla.
2012. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A játékelmélet foglalkozik például a versengő helyzetben lévő ágensek (résztvevők) stratégiáival. Sok játékelméletben született eredményt használ fel például a gazdaságtan, mivel végül is a gazdaság is egy szabályrendszerben folyó versengés.

De ez csak egy példa volt.

2012. okt. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Hol lehet játékelméletet tanulni? Engem is érdekel.
2012. okt. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A játékelmélet a matematika egyik, interdiszciplináris jellegű (tudományágak közé egyértelműen nehezen besorolható) ága, mely azzal a kérdéssel foglalkozik, hogy mi a racionális (ésszerű) viselkedés olyan helyzetekben, ahol minden résztvevő döntéseinek eredményét befolyásolja a többiek lehetséges választása, vagyis a játékelmélet a stratégiai problémák elmélete.


matematika szakosok tanulják. nálunk ez egy választható kétféléves tárgy. ez a tematikája, ha érdekel:


első félév:

A játékelmélet alapfogalmai. Mátrixjátékok tiszta nyeregponttal. Mátrixjátékok általános vizsgálata, megoldásai, kevert stratégiák, a játékelmélet alaptétele. Mátrixjátékok megoldásának módszerei. Természet elleni játékok megoldási módszerei, Bayes-kritérium. Mátrixjátékok és lineáris programozás.


második félév:

Nem zérus összegű kétszemélyes (bimátrix) játékok: nemkooperatív és kooperatív eset. Többszemélyes véges játékok: nemkooperatív és kooperatív eset. Az oligopol probléma. Játékelmélet és többcélú programozás. Differenciáljátékok, időoptimum-probléma, Pontrjagin-elv. Nem teljes információs játékok, Bayes-Nash egyensúly.

2012. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a tárgy teljesíthetőségéről van valamilyen információd?
2012. okt. 26. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: a nehézségét nem tudom, mert mint mondtam, nálunk csak választható tárgy és én nem választottam. :-)
2012. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Második vagyok. Mi csak a mesterséges intelligencia tantárgyon keresztül folytunk bele, nem mentünk bele mélységében. De ahogy láttam, nem teljesíthetetlen, ugyanúgy meg lehet tanulni, mint bármely más tárgyat/témakört.


Találtam egy kis ízelítőt a neten:


[link]

2012. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!