Melyik szakra váltsak a jelenlegi, kilátástalannak tartottról?

Figyelt kérdés

Annyira kilátástalannak tartom a jelenlegi szakomat, és annyira értéktelennek tartom a jelenlegi képzési forma mellett, hogy akár vállalnám a 220.000 forint visszatérítését az államnak és a 2 elvesztegetett támogatott félévet...

Szeretem a biológiát. Alapvetően nem könnyen tanulok, de szorgalmam az van, úgy általánosságban a nagy átlagnál több is. A matek és a fizika megy, ha foglalkozom vele és rendesen tanulok, gyakorlok.

Szeretnék segíteni az emberiségnek, megpróbálni a lehetetlent: tenni az önpusztítás ellen. Tanácsot adni, hogy éljenek egészségesen, vagy épp a megfelelő körülményeket megteremteni számukra. Szeretem a természetet, és fontosnak tartom a városi oázisokat, a parkokat. Szívesen kutatnék tegyük fel, hogy melyik fát részesítsék előnyben, amelyik tisztítja a levegőt egyben kibírja a légszennyezést.

Szívesen tennék a fogyasztói társadalom ellen, de mivel nem lehet, ezért szívesen tennék, hogy legalább környezetbarátabb és kevésbé egészségtelen legyen az a tömérdek termék, amit előállítunk.

A BME-VBK biomérnöki volt első helyen, onnan kb. 10 ponttal csúsztam le, de azt talán nem is bírnám.

Most egy másik iskolában vagyok környezetmérnöki szakon, de eléggé csalódtam benne, ahogy egyre világosabbak lettek a lehet(etlen)ségek a környezetmérnök végzettséggel kapcsolatban.


2012. okt. 24. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
2012. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ezt a szakot néztem anno pályaválasztásnál, csak az volt a gond, hogy ők állítólag inkább járványügyi dolgokkal foglalkoznak, elemzik, hogy hol-mikor törhet ki járvány, mekkora lehet, stb. Úgy éreztem, ez nem érdekelne, így meg se jelöltem.

Bár kezdem megszerezni a mikrobiológiát, és egy ilyen szakon vélhetőleg az van rendesen.

Ezzel mennyire lehet elhelyezkedni, mennyire megbecsült?

2012. okt. 24. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!