Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Butaság lenne arra hagyatkozva...

Butaság lenne arra hagyatkozva szakmát választani, hogy pár éven belül megváltozik a jelenlegi társadalmunk?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy pár év, és elfogynak a nyersanyagok, háborúk lesznek stb. Ebből következően a fejlett országokban gazdasági visszaesés lesz tapasztalható, nem lesz ilyen magas életszínvonal. Így elgondolkoztam, az agrár képzési területen. Alapvetően is érdekel, de jelenleg ezt nem érdemes tanulni.
2012. jan. 11. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem rossz az elgondolás. Hogy kicsit sarkítsak: a földet mindig is túrnia kell valakinek, onnan jön az ennivaló.

Csak nem tudom, hogy ha még igazad is lesz, mit kezdesz a mostani ismereteiddel egy olyan világban, ahol nem lehet traktorral szántani, mert méregdrága a gázolaj, nem lehet vegyszereket, műtrágyákat használni, mert nincsenek és nem lehet mesterségesen öntözni, mert nincs hozzá infrastruktúra. Mert ugye ez is várható.

Szóval nem rossz dolog agrárterületen tanulni, csak nem szabad feltétlenül a közép- vagy főiskolára hagyatkozni, mert az ott tanult ismeretek jelentős része a mai lehetőségekre épül.

2012. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
biogazdálkodás?...
2012. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nem lenne butaság
2012. márc. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!