Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít bele a RAJZ...

Whatshername kérdése:

Mennyire számít bele a RAJZ érettségi a Művészeti Egyetemek felvételijébe?

Figyelt kérdés

Szeretnék rajzból érettségizni(utólag).Célom a Képzőművészeti Egyetem,és gondoltam talán nagyobb esélyem lesz ha lesz egy rajz érettségim.

Mégha nem is számít bele hivatalosan,de látják jó eredményt értem el.

Bármilyen felvételi információt szívesen fogadok!



2012. okt. 18. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt ne "gondoltam"-alapon csináld, hanem olvasd el a felvételi követelményeket a választott szakra!:D

Azokon kívül semmit nem fognak nézni.

2012. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem fog beleszámítani

mindegyik művészeti egyetem (moholy, mke, stb.) saját felvételit írat és csak azt nézik

2012. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
így van, nem számít bele a rajz érettségi :)
2012. okt. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tudom hogy 3 fordulós a felvételi és elvileg csak ott lehet pontokat szerezni.

De pl a 2. fordulóban írni kell egy rövid önéletrajzot,és talán jó pont ha leírom hogy 5-ös rajz érettségit tettem...

2012. okt. 19. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, mert nem hiszem, hogy a 2. fordulóba bejut olyan, akinek nincs rajzból 5-ös érettségije, vagy ne tudna tenni. Valószínűleg a felvételin mind gyakorlati, mind elméleti részből erősebb követelmények vannak, mint az érettségi, de erről valójában olyat kéne kérdezni, aki a bizottságban van, hogy számít-e. De az se számít, mit mondanak erről, lehet, hogy embere és hangulata válogatja - én pl. régóta sertepertélek a szinkronszakma körül, és ugyanolyan jellemű, ugyanolyan szakmai súlyú emberek mondanak sokszor teljesen eltérő véleményt arról, hogy ki és milyen feltétellel fogad egy kezdőt a stúdiójában... pedig néhány tucatnál nincsenek többen a magyar szinkronstábok tagjai.

Szóval ha van kedved ahhoz az érettségihez, akkor szerintem csináld, de ha nem fűlik a fogad hozzá, akkor nem fog hiányozni - hacsak nincs a felvételi követelmények között.:)

2012. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!