Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Holnap írom az első ZH-mat...

Holnap írom az első ZH-mat egyetemen! Tanuljak éjjel vagy inkább aludjam ki magamat? Mennyire nehéz egy ZH, mennyire sokat kell tanulni rá?

Figyelt kérdés

4 óra anyagából írunk marketing ZH-t holnap. Tanultam rá valamennyit,de nem tudom,elég lesz-e a 2eshez.

Szerintetek tanuljak éjjel,vagy aludjam ki magam? Melyik jön jobban a holnapi ZH-nál?:D


2012. okt. 9. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig tanultál rá akkor alhatsz.Ha nem,akkor nyomás tanulni és nem a gykn lógni:D Tanár és szak függő a hzh nehézsége. Nekem pl a matek zh-k nehezek voltak 2 hetes tanulással nem lett meg,mig a kémiák meglettek fél óra tananyag átolvasással sikerült 4esre.
2012. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány órakkor lesz? Ha délután, akkor elötte nézd át, ha reggel, akkor szerintem most még olvasd át érhetően az egészet és aztán aludj, max holnap is elolvasod reggel
2012. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre így nem lehet válaszolni, ez olyan, mintha a gimiben kérdeznéd, hogy "mennyire nehéz egy dolgozat"? Ez nyilván tanár és tantárgyfüggő. Nekem volt olyan zh-m ami 15 percig tartott és kb fél oldalas volt, de olyan is amit 2,5 órán keresztül írtunk és durvább volt mint bármelyik vizsga a vizsgaidőszakban.

Ezt majd idővel megtapasztalod, hogy melyik tanár mennyit követel egy zh-n, de én azért az elsőre felkészülnék rendesen a helyedben, hogy ne érjenek meglepetések. Ha eddig tanultál, és kb tisztában vagy az anyaggal, akkor feküdj le időben, és aludd ki magad. Ha viszont még nem sokat tudsz és a nagy része homályos, akkor tanulgasd még (és a zh előtt is nézd át).

2012. okt. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előbbiek mellé még egy tanácsot tudok adni, amit mindig érdemes szem előtt tartani, amíg egyetemre jársz: Ne a kettesért tanulj, mert az az esetek többségében nem elég. Tanulj négyesért, ötösért, és maximum kettes lesz, de akkor még mindig többet hibázhatsz, mint ha csak a minimumot tanulod meg.
2012. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na túl vagyok életem első ZH-ján :) köszi a tanácsokat!

úgy érzem,nem lett rossz. Sokkal egyszerűbb volt,mint amire számítottam.:D Jövőhéten pedig 3 ZH-t írok,arra is van bőven tanulnivaló... :)

2012. okt. 12. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!