Rajmi97 kérdése:

Hogyan lehet praktikusan gyorsan tanulni?

Figyelt kérdés
Elém raktak 6 A4-es oldal tanulni valót és egyszerűen mire eljutottam az utolsó oldalhoz annyira nem emlékeztem semmire az elsőből. Ha egyszer elolvasom az első oldalt akkor újra tudom (már amennyire) hogy tudnék úgy tanulni hogy hamar és ne felejtsem el? Az egyetemisták egyszer elolvasnak valamit és már tudják. Hogy csinálják?
2012. szept. 9. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
jelöld ki a lényeges részeket. azokhoz kell "kapcsolni" azokat a részeket ami "nem kijelölt rész". ne próbáld magolni. meg kell csak érteni a logikáját.
2012. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kijelöltem már. De a fogalmak annyira bonyolultan vannak megfogalmazva. Azokat is megtanultam és tudom de elkezdek várni mondjuk 2 percet és eszembe jut hogy próbáljam meg elmondani nem tudom. De ha egyszer elolvasom újra megy 2 percig.
2012. szept. 9. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemisták sem tudják egyetlen elolvasás után, viszont van, akinek jó a beszélőkéje és tud úgymond rizsázni. Úgy tesz, mintha tudná az adott tételt/témát, melyet felületesen tud is, de ha belekérdeznek, akkor elkezd mindenről beszélni, körmondatokban, ami esetleg a tárgyat érinti.


Olvasd el először.

Olvasd el és ceruzával húzd alá a lényeget.

Olvasd el csak a ceruzás részt.

Olvasd el a ceruzás részt és emeld ki a kulcsfogalmakat.

Utána már csak ezeket tanuld.


Ha összefüggő a dolog, akkor le is rajzolhatod magadnak kis vázlatba a,b,c-vel jelölve, hogy hány rész tartozik majd az adott fogalomhoz.


Ha pedig konkrét fogalmakról van szó, akkor azt csak úgy tudod, hogy vagy bemagolod, vagy a lényegét tanulod meg.


Részekben tanulj. Darabold föl az adott témát.

pl: EGy adott országról tanulsz, akkor tanuld részletekben:

a.) földrajzi adottságok

b.) természeti adottságok

b.1) ásványkincs

b.2) nyersanyag

c.) ipar

d.) kereskedelem

e.) művészet

e.1) építészet

e.2) festészet

e.3) szobrászat

e.4) kézművesség stb.

f.) érdekességek

2012. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Korábban nekem is akadtak gondjaim azzal, ha megkaptam valamit, hogy tanuljam meg. Sokszor nehezen, érthetetlenül fogalmazták meg azt, amir sokkal érthetőbben le lehetett volna írni. Ilyenkor ki szoktam jegyzetelni az anyagot, és a jegyzetemből tanulok. Ami bonyolultan van megfogalmazva, azt kicsit leegyszerűsítem, de arra figyelek, hogy tartalmilag jó legyen.

Miután kijegyzeteltem elolvasom a jegyzetemet, majd kiemelem a legfontosabb kifejezéseket, szavakat, mondatokat. Elolvasom még kb 2x és tudom. Ezzel nem magolom, hanem így nagyjából meg is értem, hogy miről van szó. Aztán óra előtt, vagy reggel, ha belenézek a jegyzetben a kulcsfontosságú dolgok szembetűnnek és még azokat átfutom, hogy tuti tudjam. :)


Nekem ez a módszer nagyon bevált!

17/L

2012. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi most már mindent kipróbálok :D
2012. szept. 26. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!