Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-n kínai, japán és koreai...

ELTE-n kínai, japán és koreai egyszerre?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdem a második évemet a gimiben,de azt tudom,hogy a keleti nyelvekkel szeretnék foglalkozni...A japán a legfőbb cél és mellé hallottam,hogy minorba fel lehet venni egy másik nyelvet És még mellé egy másik keleti nyelv...Valaki elmagyarázná?

2012. aug. 2. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Már nem kell az eltén 2. keleti nyelvet választani.


Én akitől eddig hallottam, hogy két keleti nyelvet tanult (japán, koreai), mind azt mondta, hogy nehéz együtt a kettő. Persze minden csak szorgalom és motiváció kérdése.

2012. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
szóval akkor van egy fő nyelvem(japán) és mellé minorban lehet csak még egyet,harmadikról meg akkor már ne is álmodozzak...
2012. aug. 17. 20:30
 13/22 anonim ***** válasza:
Ezek szerint! Rájöttek ők is, hogy 2 keleti nyelv egyszerre nem gyerekjáték. Inkább válassz mellé egy anglisztikát, vagy tanárit és lehetsz tanár, vagy tolmács, fordító.
2012. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

ezt a tanárít hogyan értetted?

ahhoz hogy tolmács legyek kell egy "tanári" minor?:o

2012. aug. 18. 22:55
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem! Nem úgy írtam! Hogy tolmács legyél, tolmács mesterre kell menned. De ezek közül nem mindegyik nyelv tolmács képes. A koreai sztem nem az, a japánt nem tudom. Talán csak a kínai az. Egyenlőre persze.
2012. aug. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
De remélem tudod, hogy ha elvégzed az alapot, neked rögtön ugrott a 12 féléved, a minor miatt. A mester már fizetős lesz:/
2012. aug. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az órák pedig jórészt angolul vannak, mivel a tanár nem tud magyarul. Úgyhogy egy elég erős angol tudás is kell. A könyvek is angolul vannak.
2012. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Ne becsüljétek már alá szegényt, meg ne vegyétek el a lelkesedését, látjátok mennyire szeretné tanulni ezeket a nyelveket. Neki lehet 100x olyan jó nyelvérzéke van, mint egy-egy válaszolónak. Hadd tanulja azt.


Szóval. Igen, mivel nincs kötelező 2. keleti nyelv, így csak kettőt tanulhatsz, egy major egy minor. Ellenben, ha belefér az idődbe, akkor belóghatsz más órákra is, ha kedves a tanár, csak úgy, órarenden kívül, vizsga nélkül, a tanulásért.

2012. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást és a többit is!

Kíváncsi voltam csak,hogy hogyan is kell ez :) Úgy áll a helyzet hogy akkor kínai és japán lesz csak a koreait meg majd máskor... :)

2012. aug. 25. 20:28
 20/22 anonim ***** válasza:
66%
NE menj japánra. irdatlan tempóban haladnak, ha nem tanultál előtte japánul, nagy valószínűséggel ki fogsz esni, hiába nem előfeltétel a nyelvismeret. hacsak nem töltöd éjjeled-nappalod tanulással, és semmi életed nem lesz mellette... ez egyedül a japán.. ha még kínait is akarsz mellette, az maga az öngyilkosság.. egyetlen embert ismerek, aki csinálja mindkettőt, de csúszik össze-vissza.. koreait szokás felvenni minornak, de sokan azt is leadták, hogy legyen idejük a japánra/kínaira.. persze érdekesnek tűnik az egész, meg nagy reményekkel mész oda, de aztán szembesülsz a mindennapos írásjeltanulással, keverni fogod a két nyelvét, nem fog eszedbe jutni, épp csak a másik nyelvé, és egyáltalá..rengeteg időt kell fordítani rá, annyi idő alatt valami sokkal kifizetődőbbet is tanulhatnál akár..
2012. dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!