Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-n kínai, japán és koreai...

ELTE-n kínai, japán és koreai egyszerre?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdem a második évemet a gimiben,de azt tudom,hogy a keleti nyelvekkel szeretnék foglalkozni...A japán a legfőbb cél és mellé hallottam,hogy minorba fel lehet venni egy másik nyelvet És még mellé egy másik keleti nyelv...Valaki elmagyarázná?

2012. aug. 2. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Az egyetemi nyelvszakokhoz nem tudok hozzászólni, mert én más szakra jártam.

Csak hobbi szinten, nagyon érintőlegesen foglalkoztam a mandarin kínai nyelvvel, nem egyszerű, de ha szereted a kihívásokat... Az írásjelekkel aztán lehet szenvedni.

A koreai hangul írás és a japán hiragana, katakana, kandzsi rendszer sem könnyű, de ahhoz képest a kínai :-).

Nagy fába vágod a fejszédet három ilyen nyelv tanulásával, de ha ezt szeretnéd, akkor hajrá!

Csak egy jó tanács, remélem jól megy neked az angol, mert az oktatási anyagokat és a szakirodalmat nagyrészt angolul fogod megtalálni a neten, ha már egyetem előtt bele akarsz kóstolni a tanulásukba.

Sok sikert és kitartást!

2012. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Meg leeht csinálni, csak az a kérdés, milyen szinten. Remélhetőleg nem nyelviskolát látsz az ELTE-ben.
2012. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom,hogy nem nyelviskola:)
2012. aug. 2. 18:18
 4/22 A kérdező kommentje:
A kúltúrák érdekelnek és csak egy kérdés volt...Csak nem tudtam hogyan működnek a dolgok,de gondoltam erre is... :)
2012. aug. 2. 18:27
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én azt tudom, hogy a szláv nyelveknél hogy működik, de abból, amit te írsz, szerintem így van a keletinél is.


Tehát: van egy fő szakod a keleti filológia tanszéken, ez pl a japán. Minden keletisnek kell kötelezően tanulnia "második keleti nyelv"-et, ahogy te is mondod - ez viszont csak egy kevés óraszámos, kevés kredites, NYELVkurzus, tehát annyi ad, hogy még egy keleti nyelvet fogsz majd ismerni A2-B1 szinten kb.


A főszakod mellé választhatsz specializációt (nem tudom, "keleten" van-e), vagy minort - a minor egy sokkal "teljesebb" dolog, mint a második keleti nyelved - minorként felvehetsz magyart, svédet, finnt, törit, művtörit, néprajzot, lényegében bármit - és kb. ugyan azt tanulod, mint a főszakosok, jó sok tárgyad lesz...


Én idéntől leszek orosz főszakos, második szláv nyelvnek felveszek egy lengyelt, a minorom pedig finn lesz.


Remélem világos, ha nem, kérdezz, én is nagyon sokára értettem meg, és sok GYIKes kérdésembe került, haha :)


18/L

2012. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kerdes, hogy birnad-e ,mert 2 keleti nyelvet egyszerre tanulni nem egyszeru, tapasztalatbol mondom! Haromrol meg szerintem ne is gondolkodj, hacsak nem vagy nyelv zseni, vagy imadsz tanulni.Sok idod nem lenne mellette masra, egesz nap az egyetemen dekkolnal, utana meg otthon keszulhetnel az orakra. Mert pl volt, hogy reggel 8tol este 8ig az ELTEn volt az ember a kinai szakon, es meg akkor ott volt a masodik szak is (most nem tudom, h kotelezo-e 2szakosnak lenni, regen az volt), arra is kulon kellett tanulni, keszulni stb.
2012. aug. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
szóval ha második idegen keleti nyelvvel csak alap szinten ismerkedek meg?És akkor ahhoz jönnek még a kúltúra,történelem meg a hasonlók igaz??
2012. aug. 3. 10:32
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a második keleti nyelvvel (azaz NEM a minor szakoddal) csak alapszinten ismerkedsz meg. És nem, az csak a nyelv, nem kultúra, irodalom, stb. Legalábbis, szlávon így van...


Less ide:

[link]


Itt a tanegységlista... Hát, ebből az jön le, hogy bizony neked nincs "második keleti nyelv" kurzusod, tehát marad a minor, meg a szabadkreditek.

2012. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyar főszakos vagyok, Koreai minorra. Semmiképp nem ajánlom neked a 2 vagy akár 3 keleti nyelv tanulását. Egy is igen megterhelő. Inkább válassz vmi mást, vagy ne minort hanem szakosodj vmire. De remélem tudod, hogy a keleti nyelveknél NAGYON magas a ponthatár. Meg úgy az ELTE-n átlagban. Mindenképp legyen nyelvvizsgád, vagy emelt érettségid+ 2 minimum 90%-os érettségid. És akkor talán felvesznek. De még ez sztem ígyis kevés. Csináld azt amit én. Jelentkezz be egy másik szakra amire kevesebb a ponthatár és aztán vedd fel minornak vmelyik nyelvet! Ez így is elég megterhelő, de teljesíthető. Azt hinné az ember, hogy a magyar szak könnyű...lehet a koreai könnyebb:D
2012. aug. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
+ Ha jól tudom az ettől az évtől felvetteknek már duplán vonják a félévüket a minor miatt...szóval ha van minorod akkor rögtön csökken a felhasználható félévek száma...Tehát 12 félév helyett jársz 6-ot...
2012. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!