Környezetvédelem és vízgazdálkodás szakmával és melette érettségivel hol tudnák elhelyezkedni? Ja és ami fontos hogy lehet keresni vele?
Te figyú az ÁNTSZ-nek mi a túró köze van a környezetvédelemhez ? Mert az egészségügy és mellékterületei semmi köze a környezetvédelemhez hacsak az embert nem tekinted környezetvédelem közvetlen tárgyának.
Amúgy a belinkelt képzés a jó szokásos sport leves :) mindent bele , mindenhez értené fogsz meg semmihez. Az, hogy a "mai slágert" a tájgazdálkodást minek kell bele maszatolni egy környezetvédelmi oktatásba már végképpen nem tudom.
Én értem mire gondolsz de a problémát én abban látom, hogy egy szakosító képzésnél már ne sport levest egyen az ember hanem specifikusan egy vagy két de össze tartozó dolgot, és ennek a más területekkel érintkező részeit.
Nem értem , hogy tartozik össze a tájgazdálkodás - ami valljuk be ősszintén a ma slágere de alapjában véve azok sem tudják mi az akik tanítják :) - meg a vízbázis védelem ?
Ami szerintem - saját tapasztalatból mondom és mások véleménye alapján - az lenne megfelelő ha mondjuk környezetvédelem esetén elindulsz egy környzetvédelmis alap BSc diplomával - ide be paszírozzák a négy / öt éves képzésbe - mert úgyi magyarok vagyunk és nem értjük, hogy a BSc 3 év minden normális országban - a levegő, víz, hulladék, zaj, stb. dolgokat + alaptamtárgyak : kémia, fizika, matek , biosz mert ugye ez mégiscsak egy reál képzés. Valamint hozzá adunk töri, irodalom, stb. , hogy ne legyünk teljesen reáliásan elkutyulódva. Valamint mellé rakunk menedzsmet , közgázt is.
Amint ez megvan kijön egy olyan szakember mondjuk aki a diploma megszerzése után és 1-2 éves gyakornoki léttel a hátterében el tud menni egy "szakmérnöki" 2 éves képzésre és után egy MSc képzésre ahol már szakosodva levegős , zajos, hulladékos, vízes stb. Ezután PhD-zhat megint már saját szakterületén ahol már tudományos igényességgel képes újat létrehozni. Ezek mellet után csinálhat másoddiplomát vagy jogi, stb. szakdiplomás környezetmérnök.
Ebben a rendszerben az olyan "katyvaszok" mint a tájgazdálkodási agrármérnök meg ilyenek kihalnának mert ezeket nem kell képezni hiszen az adott agráros, vízes ,stb. saját szakterületén belül specializálódik.
A magyar képzési rendszer olyan mint anno az orosz volt 40 éve amikor mezőgazdasági meterológusokat meg milyen agyon szakosodott embereket képzetek hiszen egy 200 milliós országban erre is van 50-100 emberre igény. De mi 10 millióan vagyunk az ég szerelmére.
A másik dolog pedig az, hogy amíg az egyetemek nem képesek olyan gyakorlati rendszert felállítani és működtetni ahol te az egyetemen nem kerülhetsz ki addig amíg nem vettél részt az adott tanulmányi körödön belüli kétkezi, irodai, igazgatási , ellenőrzési gyakorlatban.
Jó ég, nagy lesz a konkurencia...
Utolsó, mit végeztél és hol?
Mi van?
Miről beszéltek? :D
Milyen diploma az a "környezetvédelmis"?
"Környezetvédelmis" diploma az én olvasatomban pl: környzetmérnök vagy környzetgazdálkodási mérnök, menedzser stb.
Én egy nagy vidéki egyetem műszaki karán végeztem mint építészmérnök, az más kérdés miért "kutyolodtam" el a víz, környezet , természet , stb irányba. De igazából életem 95% ban mélyépítés és szakterületei és infrastruktúra irányban tevékenykedtem megspékelve a ma egységesen környezetvédelmi beruházásoknak nevezett projektekben való részvétellel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!