Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Még csak 10-es leszek, de jó lenne már eldöntenem, hogy mi is szeretnék lenni. Szeretem a nyelveket, humán tárgyakat. Viszont utálom a fizikát, kémiát, bioszt, földrajzot. Fogalmam sincs, hogy mi legyek, mert nem akarok olyan szakmát, amiből már van egy temérdek..(ügyvéd, orvos) Az átlagom 4,8 lett, tehát egész jó, ahhoz képest, hogy erős gimibe járok. Van ötletetek, hogy mi is lehetnék? Minden ötletet szívesen várok:)


ui: Tudom, hogy van 100 ilyen kérdés és Google a barátom, de semmit nem találtam, ami igazán érdekelne.



2012. júl. 12. 17:36
 1/4 anonim válasza:
Ezt csak te tudhatod,fiú vagy-vagy lány?
2012. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lány:)
2012. júl. 12. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Orvos nem is lehetnél. Humán tantárgyak plusz semmi különleges érdekeltség, mint pl dietetika. Az egyetlen jól fizető szakma tényleg az ügyvéd lenne.

Mivel utálod a tantárgyak 90%-át így..így jártál. Inkább végezz el valami OKJ-s képzést 1-2 év alatt(fodrász) mint hogy szenvedj egy nyelvszakkal 4 évig az egyetemen, mert kitörölheted vele a segged.

Vagy legyél tolmács. Ezt csak te tudhatod.

2012. júl. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, én most leszek 11.es, én séf szeretnék lenni. (félreértés ne essék, nem menzás vagy valami alacsony színvonalú, hanem michelin-csillagos. tudom hogy nehéz cél, de meg fogok érte küzdeni.) nem tudom, hogy ehhez igazából mit kéne tanulnom, annyit tudok, hogy franciául elég jól tudok és kimegyek franciába majd tanulni vagy szakács/vendéglátóipari suliba). Most nem írom le az életem:), a lényeg az, hogy ez például egy járható út, és én mindenképpen külföldi tanulást és élést ajánlanék. ami itt mo.-n fog történni 10 éven belül... nem akarok vészjósló lenni, de semmi jó nem lesz itthon.

16,5/L :)

2012. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!