Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak fogtechnikusnak?

Mókuslekvár kérdése:

Hol tanuljak fogtechnikusnak?

Figyelt kérdés
Kérlek, ajánljatok normális sulit Budapesten, ahol érdemes ezt tanulni? Meg lehet ma ebből élni?
2012. júl. 9. 15:08
 1/2 anonim válasza:

Én Pesten két ilyen iskolát ismerek.

Az egyik az a Budapesti Szolgáltató- és Kézművesipari Szakképző Iskola.

A másik a MOSZI Ipartestületi Szakközép- és Szakiskola.

Én az utóbbiba fogok kezdeni szeptembertől.

Szerintem jól lehet keresni, utánajártam meg ismerősöktől is hallottam, hogy a havi 120 000 Ft a minimum, az alatt senki nem keres. Magyarországon 200-500 000 Ft között keresnek. Külföldön 500 000 Ft és millió Ft-ok között. Mindez a kézügyességtől, a nyelvismerettől, szakmai gyakorlat elsajátításától függ.

2012. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

200 és 500 ezer között???? Ne vezesd félre! Egy átlag fogtechnikus fizetése a 80 és 130 ezer között mozog, régióként változva. Délmagyarországon semmi munka és a fizetés is a béka segge alatt van, keleten sem sokkal jobb a helyzet. Egyedül Dunántúl tartja magát, de lassan oda is elér a pénztelenség.

Persze van 300 ezres fizetés is, de ez nagyon ritka.

2012. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!