Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri tolmácsnak, fordítónak...

Megéri tolmácsnak, fordítónak tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy szeretem az angolt, és gondolkodtam rajta hogy fősulin majd angolra jelentkezem. Van elég munkalehetőség? AZ ilyen munkahelyen állandó munka, tehát nem csak aktuális munkára keresik a tolmácsokat?
2008. máj. 1. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan elmehetsz tolmácsnak,mert elég sok pénzt kereshetsz vele.És elég sokat lehet látni az újságban,hogy tolmácsokat keresnek.Ha szépen beszéled az angol nyelvet akkor miért ne.Tedd nyugodtan!
2008. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne felejtsd el, hogy a most felnövő generációk jórésze már beszél angolul - legalábbis az, aki nemzetközi karriert akar csinálni.

Szerintem tolmácsnak akkor éri meg elmenni, ha az angol mellett beszélsz még egy olyan nyelvet, ami nem általános, "mindenki által beszélt", pl. ami most feljövőben van: a japán és az orosz.

2008. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
azt ne felejtsük el hogy tolmácsnak nem elég perfektül az idegen nyelvet tudni, egy kis tehetség is kell. és nem árt egy gazdasági diploma. másik nyelv nem feltétlen, a magyar már eleve egy lényeges nyelv mert nem sokan beszélik. tolmácsoláshoz kell az az érzék amivel két három felé tudsz figyelni.
2008. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettővel jól lehet keresni, de már akkora a konkurencia, hogy nem sok sikerrel biztatlak. Hobbiból, szórakozásból azonban megteszi.
2008. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én 15 évig tolmácsoltam-fordítottam. (Most más irányt vett az életem). Szerintem jó, ha a magyar mellett legalább 2 de akár 3 nyelvet beszélsz. Ha szakmai nyelvvizsgád van, az még jobb.Kell hozzá fellépés, gyors agy, stressz tűrés, mosoly és talán vmi belső tehetség. Sok nyelveket jól beszélő ember képtelen szimultán pontosan fordítani.
2008. máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!