Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi egy átlagosan élő család...

Mi egy átlagosan élő család vagyunk. Ha jól tanulok van esélyem orvosira bekerülni? Vagy elég jómódúnak kéne ahhoz lenni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tanulsz, miért ne kerülhetnél be? Gondolod hogy vagyon alapján szelektálnak, vagy mi?

Azért van előnyben egy tehetősebb család gyereke, mert van pénzük magántanárra. Aki nyilván eredményesen felkészíti az érettségire, így jó érettségiket fog írni ergo több pontja lesz. És már fel is vették.


Ha van eszed, és sikeres érettségiket írsz (magántanárral vagy anélkül) akkor minden további nélkül bekerülsz.

2012. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán bekerülhetsz, a pénz és az ész nem mindig arányos, és orvosira azokat veszik fel akiknek van elég pontjuk. Ha jó gimibe jársz még magántanár sem kell.
2012. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, ez a kettő nem függ össze, viszont az orvosi államilag támogatottan is drága, első évben kb 100ezerbe kerülnek a könyvek, a másodév olyan 40ezerbe került nekem.
2012. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Utolsó: Van könyvtár is. Fénymásoló üzlet is van. Interneten elérhető tanulási segédlet, atlasz (Springer Hungarica) stb. Én csak az atlasz olcsóbb változatát vettem meg, meg a genetika puhafedelest az eddigi 4 év alatt. Idősebbektől is lehet kérni. Negyediktől nrmálisabbak az emberek, kevésbé önzőek, mivel kevesebb a tanulnivaló, mint az első éveken.
2012. jún. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!