Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichiáter avagy gyógyszerész?

Pszichiáter avagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Sziasztok%

A véleményetekre lennék kíváncsi,

hogy ezek a "szakok" közül melyiket érdemes választani?

Ha lehet írjatok érveket ellenérveket, köszönöm.

UI: Egy pszichiáter munka köréét leírnátok 1 napi munkáját hogy hogy is megy?


2012. máj. 15. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy pszichiáter szak nincs.
2012. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom azért tettem idézőjelbe, csak éppen nem jutott eszembe hogy hogy mondják helyesen.
2012. máj. 15. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Foglalkozások... talán. De igazából a szak is megfelelő. (Én sem fogalmazom szebben.)

Ez egyébként rajtad ál. A kettő teljesen más jellegű. Gyógyszerészként öt év egyetem (esetleg utána három év PhD). Ez egy amolyan tipikus fehér köpenyes, laboros szak. (Ennél csak a vegyész tipikusabb.) Dolgozhatsz egy gyárban, avagy egy laborban. Kutathatsz új gyógyszereket, vagy foglalkozhatsz ezek gyártásával. A fizetés elég jó, és kellemes környezetben dolgozhatsz, illetve már akinek egy steril környezet kellemes lehet.

Orvosként hat év egyetem, két év rezidenskedés, majd szakvizsga. Akkor leszel pszichiáter. Ez inkább amolyan hivatás jellegű, elkötelezettség, és erős idegzet kell hozzá. Egész nap mentálisan valóban beteg emberekkel kell foglalkoznod,őket vizsgálnod, a gyógyszerezésüket beállítani etc.

Egyedül rajtad múlik, hogy melyiket választod. Én, hacsak tényleg nem vagy nagyon elkötelezett a pszichiátria iránt, a gyógyszerész tanácsolnám.

2012. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod, ment a zöld kéz.

És egyébként mit jelent összegbe az a "egész jó fizetés"?

2012. máj. 15. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ezt ne kérdezd, mert konkrétat én sem tudok mondani. Én is csak "hallásból" ismerem ezt a szakot. Igazából ez nagyon változó, és rengetek adatot lehet hallani kezdőfizetésről. De hogyha jó vagy benne, már egyetem alatt keresel valami gyakornoki állást, beszélsz nyelveket, egész korrekt kis összeget lehet kihozni. Szerintem 250-400 ezer között. Igazából külföldön ennél jóval többet is. De akár még Magyarországon is, nem tudom mennyire van itt tömeg a gyógyszerészekből. Mindenesetre azért ha jó helyen helyezkedsz el, feljebb lépési lehetőség az lesz, ami egyenlő a sokkalta több lóvéval.:p

De igazából hátha van itt valaki akinek van tapasztalata e téren.

2012. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!