Gyógyszerkutató szeretnék lenni, emberi és állati gyógyszereknél egyaránt! Gyógyszerész v vegyészmérnök? Aki gyógyszerész hallgató, nagyon kiváncsi lennék, hogy zajlik egy napja, hete és a hét minden napján kell-e suliba járni?
Akkor szerintem inkább gyógyszerész szakot válaszd.
Barátnőm erre jár, és elég kemény amúgy, szinte állandóan tanul, persze hogy a hét minden napján be kell járni, hacsak nem lógod el az órákat, de laborgyakorlatot nem nagyon lehet, ha mégis, akkor valamilyen módon pótolni kell.
Mivel kérdezted a vegyészmérnököt is, én az vagyok, és kutató központban dolgozok, szóval onnan biztos lehet :)
De egészen biztos vagyok benne, hogy gyógyszerészként is lehetsz az, szerintem a gyógyszerészt válaszd, ehhez amit írtál, az kell.
Vegyészmérnökként is ugyanúgy be kell járni meg sokat kell tanulni, szóval ne ez alapján dönts. :)
Ismét első válaszoló vagyok.
"A minden nap be kell- e járni dolgot úgy értettem, hogy saját magadnak összeállíthatod-e az órarendedet, mint más nappalis egyetemen (némelyiken)...de nem hinném h egy orvosi képzésen is :)"
Mindenütt kreditrendszer van, de a gyakorlatban ez nem azt jelenti, hogy szabadnapokat csinálsz magadnak, hanem a legtöbb egyetemen összeteszed a kezed, hogy ne ütközzön semmi. A gyógyszerész szakon Pécsen tudom, hogy az orvoshoz hasonlóan az egyik legkötöttebb az órarend(cserébe az ütközésektől sem kell annyira félni), de ettől még kreditrendszer van.
Kutató nyilván a jobbakból lehet, lehetsz kutató úgy, hogy maradsz az egyetemen PHD-zni, vagy lehetsz úgy, hogy egy gyógyszergyártónál pályázol meg egy kutatói állást. Vegyészekből, vegyészmérnökökből és gyógyszerészekből is szokott lenni gyógyszer kutató, nyilván többségük nem a gyógyszerkutatásban helyezkedik el, de mindhárom diploma, főleg a PHD jó kiindulópont lehet.
Személyes véleményem, hogy sokkal jobb, hogy a gyógyszerész szak osztatlan, a vegyészmérnökkel szemben.
"Amúgy 23 éves vagyok, mert jogot tanultam eddig....:P"
Akkor kicsit más a leányzó fekvése. Ugyanis legfeljebb 12 félévet finanszíroz az állam(orvosoknál 14-et), már ha nem végeztél jogászként, mert ha igen, akkor helyből 0-t vehetsz igénybe mostantól. A gyógyszerész szakon pedig egy félév 700-800 ezer között van, míg vegyészen csak 200-300 ezer között.
"Nem vagyok kicsit túlkoros már egy gyógyszerész nappalis egyetemhez?"
Barátnőmnek több 22-23 éves évfolyamtársa is van elsősként. Van aki mást tanult, van akit meg csak sok év múlva vették fel, addig dolgozott.
Első válaszoló! Nagyon köszönöm a részletes üzeneteidet, nagyon sokat segítenek! Hála Isten csak 1 évig voltam államin a jogon, a többi fizus volt, de nem végeztem el...már rohadtul untam a sok szárazságot ( bocsánat a kifejezésért ) és egyáltalán nem is bánom :) Szóval még van pont 5 államilag támogatott évem ha jól számolom, azaz 10 félév! Pont elég lenne!
60 éves japán hallgató:))) De aranyos lehet:))
Mindkét szakról mehetsz gyógyszerkutatónak, csak nem ugyanahhoz a részéhez fogsz érteni a területnek, más-más munkaköröket tölthetsz be. Mindkettő laborokban dolgozik a gyárban (már aki nem avanzsál vezetővé), speciális eszközökkel és műszerekkel. Ahogy én egyetem előtt képzeltem a "gyógyszerkutató" munkáját, az inkább élettani folyamatokról, állatkísérletekről és a humán klinikai vizsgálatokról szólt - ehhez pedig gyógyszerész végzettség kell. A mérnökök inkább vegyületekkel foglalkoznak, mint biológiai mintákkal, az ő képzésük nem orvostudományos. Ezért a farmakológiai kutatásokban jellemzőbbek a gyógyszerészek, (állat)orvosok, biológusok, a készítményfejlesztésben pedig a vegyész- és biomérnökök.
A gyógyszerészhallgató egy hete:
Mindennap kell egyetemre járni - vagy a laborgyakorlatok, vagy a katalógusos előadások miatt. Illetve azért is, mert a legtöbb tárgyat az előadások ismeretanyaga nélkül nem szívesen engedik teljesíteni. 4.éven már van egy szabad napunk, a szakdolgozat-készítés és a szabadon választható tárgyak számára fenntartva. Itt találod a SOTE órarendjét: ora.sote.hu (1.félév: ora.sote.hu/21)
A csoportod adott, másikba átmenni nem lehet, órarendet módosítani pedig csak külön kérvénnyel a dékáni felé (pl. ha határon túlról jársz, és nem tudod megoldani a péntek estébe nyúló gyakorlatot). A gyakorlatok 75%-áról lehet általában hiányozni, de azt mind pótolni is kell.
Állandó tanulás, jegyzőkönyvírás, számolás, tanulás, tanulás. De nagyon megéri, mert csodaszép hivatás, és sok természet- és orvostudományos, valamint egészségügyi területre enged rálátást. Én csak ajánlani tudom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!