Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi vagy fogorvosi?

Általános orvosi vagy fogorvosi?

Figyelt kérdés

2013-ban fogok felvételizni, de már gondban vagyok :) Nem tudom, hogy merre induljak el. Fogorvosi, vagy általános orvosi legyen... Mindig is szemész akartam lenni, de egy ideje foglalkoztat a fogorvosi is.

Akik idén felvételiznek, miért választották a fogorvosit, vagy az általános orvosit?

És akik már ott vannak, elégedettek e? Mit ajánlotok, hova menjek (SOTE-ÁOK/SOTE-FOK-on kívül)?



2012. márc. 20. 14:50
 1/5 anonim válasza:
68%
ÁOK !!! sokkal több a lehetőséged van a fogorvosoknak elég korlátozott, de mind kettő baromi nehéz "telefonkönyveket" kell megtanulnod szinte semmi szabadnap nem lesz csak tanulás tanulás
2012. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Esetleg még ezen kívül mehetsz egészségtudományi területre is pl Debrecennek külön népegészségügyi kara van népegészségügyi szakember képzését bonyolítják le. Igaz nem orvosok lesznek de msc-vel utána akár Phd-vel magas színre kerülhetsz ÁNTSZ-be akár orvosokat is felügyelhetsz bizonyos kérdésekbe
2012. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosira akkor, ha jó kézügyességed van és határozott, higgadt típus vagy, mert elég gyakran kell majd a fogászati beavatkozás előtt álló, halálra vált pácienst megnyugtatgatni. A fogorvossá váláshoz nem árt, ha gazdagok a szüleid, ugyanis csak saját rendelőben keresnek igazán jól, SZTK-ban jellemzően egyáltalán nincs paraszolvencia. Az előnye az ÁOK-val szemben az az, hogy végzés után már végezhetsz önálló munkát, tehát előbb lesz belőled teljesértékű eü. dolgozó. Azért itt is kell specializálódni, szakvizsgázni, stb., de pl. ha lány vagy és családot szeretnél, akkor az a fogorvosi hivatással könnyebben összeegyezthethető (pl. a magánrendelődben nem kell hétvégén is dolgoznod, rövidebb beanulási idő, csak akkor vállalsz ügyeletet, ha akarsz, stb.).


Az általános orvosi jóval több áldozatot kíván, illetve nagyobb rálátást ad a gyógyítás területére és a végzettség nagyobb mozgásteret is ad. Mehetsz kutatóorvosnak, dolgozhatsz gyógyszergyárakban, mehetsz az ÁNTSZ-hez és más hatóságokhoz is és végül de nem utolsósorban elhelyezkedhetsz a klinikumban is. A lemondások azonban itt kezdődnek. A klinikumban kötelező a rezidensképzés, ami a választott szakterületednek megfelelően 3-6 év, ha ráépítettet is kell csinálnod, akkor még több. A rezidensi helyek száma korlátozott, tanulmányi átlag alapján lehet választani, így nem biztos, hogy sikerülne egy szemészorvosi helyet megcsípned, vagy nem biztos, hogy azt Pesten sikerülne megkapnod, elképzelhető, hogy az ország másik végébe kellene költöznöd a rezidensi évek idejére. Az ügyeletvállalás kb. 50 éves korodig elég meghatározó része lesz az életednek, ill. az első helyen mindig a hivatás fog állni.


Igazán elégedett a magyar egészségügy jelenlegi helyzetében egyikkel sem leszel, a betegek elvárásai ált. irreálisak, a rendelkezésedre álló eszközeid pedig minimálisak. Ennek ellenére mindkét életpálya vonzó lehet, mert mindkét területen értelmes, értékes munkát végezhetsz. A diákévek alapvetően mindkét karon jó hangulatban, de rengeteg tanulással telnek - Pesten a fogorvosoknak kellett többet tanulniuk. A kézügyesség megléte/hiánya, illetve annak alapján döntenék, hogy mennyire fontos az életedben a család. Ha szemész szeretnél lenni, akkor én egyértelműen az ÁOK-(ka)t írnám első helyre, a FOK-ot másodikra - helyes, hogy mérlegelsz, de a sok megkeseredett GyKs orvos/eü. dolgozó véleménye miatt ne add fel az álmaid! :)

2012. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Ezt én azzal egészíteném ki,hogy a FOK-osoknak az első két évben többet kell tanulniuk,
2012. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem..Tehát az első két évben egyértelműen nehezebb a fok,mert több vizsgájuk van stb..Aztán később ez némileg realizálódik,mert az ÁOK-ás képzés egy évvel tovább tart.
2012. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!