Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szakot ajánlaná...

Melyik mérnöki szakot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni rólam, hogy rajzból nulla vagyok, tehát ha kézzel kéne tervezni, akkor velem nagy gondok lennének, emellett ihletem se nagyon van, tehát teljesen új dolgot se nagyon tudnék kitalálni. De nagyon jó vagyok matekból és fizikából.

És valami olyan mérnöki érdekelne, aki fizikai munkát is végezhet, nem csak egy asztalnál ül.

Köszönöm szépen a válaszokat.

18/F


2012. márc. 14. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Villamosmérnök, esetleg gépészmérnök - mindkettőnél el lehet helyezkedni termelésirányítóként, ill. mindkettőnél lehet szerelgetős szakirányt választani (pl. robottechnika). A rajzkészséggel kapcsolatban viszont: a BME minden mérnöki képzésén van valamilyen rajzra épülő tantárgy (pl. vegyészmérnökin, biomérnökin géprajz), úgy tudom ez alól csak az informatika a kivétel. Tehát a diploma megszerzéséig tuti, hogy mindenhol lennének kreativitást igénylő, tervezgetős, rajzolgatós feladataid. Ami nem igényel ilyesmit és változatos elhelyezkedési lehetőségeket is kínál, az pl. az alkalmazott fizikus, vagy esetleg mehetnél kísérleti fizikusnak is, ez tényleg mozgalmasabb. A -mérnök végződés ugyan nincs benne, viszont ezzel a diplomával is túlnyomórészt mérnöki állásokat lehet sikerrel megpályázni.
2012. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rajz tényleg csak a villamosmérnököknek, meg a mérnök-infósoknak nem kell egyáltalán, ebből villamosmérnökin vannak is olyan szakirányok, amikkel lehet "fizikai" munkát végezni. (Meg egyébként olyat is gyakran látni, hogy általánosabb mérnöki tudást igénylő állásra is előnyben részesítik a villanyosokat, szóval sokfelé lehet onnan továbbmenni.) Ahogy az előző írta, fizikusként is lehet gyakorlatiasabb dolgokat csinálni. Az viszont mindkettőre igaz, hogy ahhoz, hogy odáig eljuss, rengeteg elméleti tárgyon kell átrágnod magad.
2012. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kellene hogy bármiféle aggodalmad legyen a műszaki rajz miatt, hiszem ott is csak pár alapvető szabályt kell fejben tartani, azon kívül pedig vonalzó (+ néhány egyéb eszköz) kellhet.

Habár a valóságban nagyon szorul vissza a kézi rajz, minden műszaki dolognál megkövetelik. Alap dolgokat akkor is le kell tudnod rajzolni/értelmezni ha bármilyen műszaki szakmát választasz.

2012. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék egy-két emberhez, ezekszerint a Villamosmérnök lenne a legjobb választás.
2012. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" változatos elhelyezkedési lehetőségeket is kínál, az pl. az alkalmazott fizikus,"


Ilyennel azért ne csapd be. Kivétel, ha a mekdonálcra gondolsz. Akkor lenne ezzel esély az elhelyezkedésre, ha minimum PhD is lesz a diploma mellé.

2012. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én a villamosmérnökit sem erőltetném feltétlenül.

Hagyományosan a gépészmérnök a "jolly joker", mármint ők alkalmasak mindenféle vegyes feladatra.


Ha meg a matek meg a fizika, akkor már csak az kell hogy elég pontod legyen. Onnantól azt választhatod ami tetszik.

2012. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

És a gépészen túl fogom élni a rajzot?

(Mert a gépész jobban érdekel, mint a villamos.)

2012. márc. 15. 16:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Általában akik gimiből jönnek nem rajzoltak korábban és túlélik. Hogyne élnék túl, nem egy komplett motorblokk összeállítási rajzát kell megrajzolni, csak egyszerűbb alkatrészeket.

Ahova én járok (Győr, levelező) 3 rajzos tárgy van, Gépszerkezettan 1-2-3. Nem csak a rajzra megy a dolog, van benne némi tervezés is, de rém egyszerűek.

Nem kell nagy dologra gondolni, mindent megtanítanak. Nem tudom nappalin hogy megy, nálunk a Gépszerk 3-nál a vizsga előfeltétele volt hogy biztonsági tengelykapcsolót tervezzünk. Ugyanaz a feladat ki volt dolgozva a könyvben, egyszerűen át kellett számolni más értékekkel, aztán 1 összeállítási és 2 műhelyrajzot csinálni.


Valamennyi érzék kell hozzá, de tanulható. Ez ne rettentsen el, hiszen minden szakmunkásnak meg kell tanulnia rajzolni, ha pedig egyetemre mész, akkor feltételezhető hogy van annyi kapacitásod amivel meg tudod oldani ezt a feladatot.

Nem bonyolultabb mint villamosmérnökként eligazodni egy kapcsolási rajzon.

2012. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hogyha a mérnöki ágak közül tényleg mozgalmasabbat akarnál választani a gépészmérnökire menj , van rá kereslet , a fizetések is átlagba jók (persze hajól végzed azt) egyébként meg az a mérnöki szak ami tényleg mozgalmas , egy gépész mérnöknek simán kellhet akár hegesztenie vagy besegíteni a munkás embereknek mert csak úgy lehet tekintélyed gépész mérnökként ha hozzá is tudsz nyulni a dolgokhoz ...de ne aggódj ha most még nem tudsz hegeszteni vagy más hasonló gyakorlatokat.. csak az a lényeg hogy megkell lenni az affinitásnak hogy akár a fizikai munkát is eltudd jól végezni
2012. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az előttem íróhoz fűznék pár mondatot. Az elég gáz, ha egy jó mérnöknek, valódi mérnöki munkakörben fizikai munkát kell végeznie. Az azt jelenti, hogy vagy nem mérnöki munkakört tölt be, vagy annyira gyenge lett a diplomája, hogy jobb helyet nem talált. Ezt, mint aktívan dolgozó mérnök mondom.
2012. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!