Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Tanuljak ügyvédnek?

Figyelt kérdés

Még csak 15 éves vagyok, és csak kíváncsiságból írok.

Szeretem a nyelvtant, a törit és a matekot. Az ügyvédhez, ha jól tudom, humán tantárgyak kellenek, szóval azokból (irodalom, nyelvtan, töri, nyelvek) megvan az ötös. A szüleim is mondták már, hogy legyek ügyvéd, és én is szívesen lennék az.

Csak attól félek, hogy olvastam már máshol meg mondták is már, hogy annyi ügyvéd/jogász van már Magyarországon, hogy nem érdemes most annak tanulni. Viszont azt is hallottam, hogy csak 150 államilag finanszírozott hely lesz, és emiatt lecsökken majd a számuk, meg szinte minden ügyvédnek van állása.. Ti mit mondtok? Szerintetek ráhajtsak még jobban a humán tárgyakra és készüljek ügyvédnek? És ha igen, akkor mely egyetemekre érdemes majd jelentkezni? Corvinus? Bár oda nagyon nehéz bekerülni, azt mondta az osztályfőnököm, de unokatesóm bekerült, igaz, ő már 24 éves, ez régebben volt.. Szerintetek?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett.

15/L


2012. márc. 10. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Szereted a matekot, hagyd meg az ügyvédesdit az abszolút humánoknak. Bár még nekik sem ajánlom.
2012. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogyha tényleg nagyon jó vagy a humán tárgyakból, és szerinted van is tehetséged hozzá - nem kevés talpraesettség és határozottság kell -, akkor miért is ne? :)

2012. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-ÁJK-ra jártam, így elfogult vagyok. ;)
2012. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyi van belőlük, mint a szemét. Nem véletlenül csökkentették a helyek számát. Mondjuk még csak 15 vagy, 3-4év alatt simán meggondolhatod magad stb.:)
2012. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A te korodban én is hasonló dilemmában voltam, csak én az irodalom-töri és a biosz-kémia párosítás közül nem tudtam választani, aztán győzött az ésszerűség és gyógyszerész lettem, de gyógyszergyárnál dolgozok jogi területen. Szeptemberben kezdem el az ELTE jogi szakokleveles képzését, amit más szakmák esetében is indítanak (pl. mérnök). Szerintem akár a te esetedben is ésszerű kompromisszum lenne a matekos vonalt továbbvinni, és valami olyan egyetemi képzést elvégezni, amivel könnyű elhelyezkedni, jó piaci értéke van a diplomának, szakirányú továbbképzésként pedig az ELTE jogi képzését elvégezned. Én nagyon örülök, hogy anno így döntöttem, így utólag belátom, hogy míg egy sikeres ügyvédi praxishoz nem kevés kapcsolati tőke is kell, addig én saját erőmből is könnyen érvényesültem és érvényesülök, és egy nagyon érdekes határterületen uniós joggal foglalkozhatok, ráadásul még az ügyvédbojtári időszakot is megúsztam. Matekkal önmagában pénzügy-számvitel, mérnöki szakirányok felé is elmehetnél és ezekkel a diplomákkal szerintem sokkal könnyebb a megélhetés. Hacsak nem vagy egy ügyvédi dinasztia szerencsés sarja, én tuti ezt választanám a Te esetedben is, a későbbiekben pedig esetleg közbeszerzési terület felé orientálódnék.


Ha pedig tényleg szívvel-lélekkel szeretnél csinálni valamit, akkor ne az alapján mérlegelj, hogy hová nehéz bekerülni meg hová nem, főleg ne 15 évesen. Igenis küzdj azért, hogy a lehető legnívósabb diplomát szerezd meg, ha már tanulsz! Ha elhiszed, hogy képes vagy rá, az már önmagában fél siker. Tényleg túlképzés van kb. mindenből, de szerintem ha nyelveket beszélsz és jó eredménnyel végzed el valamelyik színvonalas diplomát adó egyetemet, akkor nem hiszem, hogy túl nehéz lenne majd állást találnod. Ha a jogi egyetemet választod, akkor azzal viszont számolnod kellene, hogy az egyetem nem 5 éves, utána egy kőkemény ügyvédbojtári időszak következik minimális, esetleg a legjobb irodákban szó szerint nulla fizetésért. A későbbiekben ez megtérül, de hát.. ez azért szerintem eléggé kitolja és megnehezíti a későbbi családalapítási terveket (egy jogász végzettségű családanya véleményét mondjuk szívesen venném ezzel kapcsolatban :) ). Az egyetemek közül az ELTÉt v. a Pázmányt választanám, .. nem is tudtam, hogy már a Corvinuson is van jogász alapképzés 0o

2012. márc. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk érdekes ellentmondás, hogy valami, amiből "túlképzés" van, azzal minden végzett, aki egy kicsit is tanult és nem úgy bukdácsolt végig 5 évet, annak van munkája. Az országnak hivatalosan csak az állami szféra igényeinek kielégítésére több mint 1000 jogász végzettségű emberre van szüksége. Ennek nyugodtan utánanézhet bárki. A magánszférában meg teljesen mindegy, mennyi van, mert lesz helye. Hoffmannék mániája ez a túlképzés meg felesleges szakember-duma. Ha még igaz is lenne, irreális ez a csökkentés. Ha érdekel, akkor csináld, ELTE és PPKE kapott idén ingyenes helyet, ha addig rendeződik a helyzet, még a PTE-ÁJK-t ajánlom :)
2012. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!