Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol vannak ingyenes egyetemek...

Hol vannak ingyenes egyetemek külföldön?

Figyelt kérdés
Légyszi egyetem nevet is írjatok. Nyelvvizsgával is lehet kint tanulni?
2012. márc. 7. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Az INGYENES egyetemek közel sem ingyenesek, mert minden félévben be kell fizetni egy csomó pénzt - nem tandij néven, de azért kötelezö, rengeteg dolgot kell venni közben, szóval elég sokba kerül. Ezen kivül valahol laknod kell (kollégiumok gyakorlatilag nem elérhetök, több éves várakozás van), a megélhetés em olcsó, és diákmunka meg már régóta nincs.
2012. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Skóciában minden EU-s diáknak ingyenes a felsőoktatás. De ott van még Ausztria (bár ez marha drága, még Skóciánál is költségesebb), ill ha jól tudom a skandináv országokban is ingyenes.


Én csak Skóciáról tudok nyilatkozni. Az alap, hogy felsőfokú angol nyelvvizsgád van, vagy Cambridge, vagy TOEFL, de talán még az IELTS-t is elfogadják. Az ilyen hazai TELC-t meg ECL-t stb felejtsd el, ott körberöhögnek egy ilyennel. Aztán ott elsősorban a jegyeidet nézik. Jó, ha kitűnőre érettségizel, illetve az évvégi eredményeid is 4-esek 5-ösök. Sem a százalékos eredményt nem nézik, sem azt, hogy emelt vagy középszintű érettségi, nem is tudják mi az. Viszont a felvi.hu-n van egy fórum, keresd ki ott, mert van egy lány, aki Skóciában tanul és ő elég szépen leírta, hogy hogyan is lehet kimenni. De megnézem, hátha megtalálom, csak már nem emlékszem, hogy egyáltalán múltkor hogy találtam rá.

2012. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!