Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok az egyetemek vagy...

Melyek azok az egyetemek vagy egyetemi esetleg főiskolai szakok amelyeket külföldön is elismernek?

Figyelt kérdés

Nem elsősorban arra gondolok, hogy magát a papírt elismerik, hanem arra, hogy az ott szerzett tudást külhonban is méltányolják és elismerést vált ki.

Erről beszélgetünk a barátokkal és nem igazán jutunk dűlőre.

Van aki a Corvinus egy-két szakát említi, ott sem jó mindegyik, van aki az orvosira esküszik, van aki az ELTE TTK-ra adja le a voksát.Ti mit gondoltok?Melyk egyetemeken, melyik szakok?


2011. júl. 26. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Orvosi. Az itthoni diplomát külföldön elfogadják és a magyar orvosok elég könnyen találnak munkát külföldön.

Nem hiszem, hogy a Corvinus annyira elismert lenne. Talán még egy jó informatikus vagy mérnök is könnyen ki tud jutni:

2011. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
BME, ÓE. PL ÓE-Kandón van olyan program, hogyha 1 évet külföldön tanulsz (legyen mondjuk Finnország) akkor kettős diplomát fogsz kapni, ha végzel.Egy magyarországit (ÓE-st), és egy finnt (amelyik suliba voltál 1 évet az állítja ki).
2011. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Oké orvosi, ha informatika akkor gondolom BME, ha mérnök akkor szintén BME.

De a gazdasági szakok még nem kerültek szóba, ezek szerint itthon nincs egy olyan gazdasági vagy pénzügyi suli a külhonban elismerést váltana ki?

Itt nem is az a kérdés igazán, hogy mivel lehet kimenni, hanem mi az ami külhonban is elismerést vált ki?

2011. júl. 26. 22:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Az ÓE komolyan?Csak rosszat hallottam eddig az oktatás színvonaláról, de akkor ezek szerint tévesek voltak.
2011. júl. 26. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha gazdasági szakról van szó akkor az ÓE tényleg nincs a toppon inkább a középmezőny alján. De a mérnöki szakokra gondoltam ÓE-vel kapcsolatban (villamosmérnök, mérnök-infó,gépészmérnök) és szerintem csak ezeket a szakokra adnak kettős diplomát.


Gazdasági sulit nem tudok amit elfogadnának külföldön fogós kérdés.

2011. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kettős gazdasági diplomát több is ad, a Wekerle például a Sorbonne-al stb, de ez pont azok az iskolák amelyeknek az oktatási színvonala sajnos igencsak megkérdőjelezhető, így lehet, hogy egy kettős diplomát ad, de a mögöttes tartalommal konkrétan lehet havat lapátolni kint is, itthon is.
2011. júl. 26. 22:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az ÓE-n biztos, hogy jók a mérnöki szakok, de akkor rossz példa volt a kettős diploma mert, ha nem lennének jók, valszeg akkor is kiadnák, mert az csak a főiskola/egyetem külföldi egyetemekkel kiépített kapcsolatain múlik.


Szerintem külföldön nem igazán vezetik azt hogy melyik suli színvonalas meg melyik nem. Szerintem ugyanúgy van mint itthon, pl meghirdetnek egy állást, jelentkeznek rá az emberek és aki a legjobban ért az adott szakterülethez és a nyelvet is beszélik azt veszik fel ilyen egyszerű.


Nem hiszem, hogy ha egy külföldi állásra jelentkezne egy BCE-s meg egy DE-s diplomával rendelkező akkor a DE-st nem hívnák be mert az vidéki egyetem, meg megtalálták a nemtudommilyen rangsorban hogy az hátrébb van.



Egyébként a kettős diplomát azért mondtam, mert egy országban könyebb elhelyezkedni az adott ország valamely felsőoktatási intézménye által kibocsájtott diplomával.

2011. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Legijkább szerintem az ELTE TTKn matek és fizika szak, ezek meg is kapták a CHE Excellence besorolást, és elméleti szakokkal úgyis könnyebb ott lenni az élmezőnyben, mint gyakorlatibb dolgokkal, ahol nagyon számít a méret, a pénz. Én konkrétan a matek szakról tudom, hogy ott világszinten elég elismert emberkék oktatnak, és elég jó kapcsolat van a világ élmezőnyébe tartozó külföldi kutatókkal, ennek megfelelően olyan emberkéről is hallottam, aki az ELTEről úgy került ki a Harvardra kutatóként, hogy onnan leszóltak az ELTEre, hogy nincs valami ügyes emberke, aki az adott témával foglalkozik, és volt.

Állíttólag a szegedi TTKnak is van egy jó híre, és jó kapcsolatai külföldön.

A BMEnek elméletileg elég jó kapcsolatai vannak nagy nemzetközi cégekkel, szóval ha ezeknek a nemzetközi cégeknek jó velük, akkor annyira gyengusok nem lehetnek, és amely cégekkel kapcsolatban állnak, azok körében biztosan van egy híre és értéke az ottani diplomának, de ha messzebbre mész, és ott mondod be, hogy BME, akkor ott már azért simán lehet, hogy nem tudják, mi az, mert elég sok kiemelkedő mérnöksuli, amikről tudnak az emberek, mert csomó nagyobb, látványosabb kutatásokat végző nagyobb mérnöksuli is van, amiknek nagyobb a hírük, és akkor inkább csak arról hallottak.

És persze azt mondják, hogy a SOTEnak is elég jól cseng a neve, mert jó oktatást ad, és olcsó - külföldi orvosi képzésekhez ésa külföldi diákok pénztárcájához viszonyítva.


Ami meg sajna tuti, hogy a Corvinus ebbe a csoportba nem tartozik bele.

2011. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Miért nem jelentkezel mindjárt egy külföldi egyetemre?


Az EU-n belül sok helyen nem drágább a tandíj mintha itthon fizetősön csinálnád.


Amúgy a BME-n rengeteg külföldi ösztöndíj van amikre alig van jelentkező, szóval ha valaki akar akkor ki tud menni külföldre akár diplomát szerezni is, nem egy nagy etwas manapság.

2011. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 2010-es statisztika szerint a világ első 500 egyetemei között ott volt az ELTE és a SZTE... idén első 700 között megint bent voltak. TALÁN akkor ennek a két egyetemnek a diplomáját "inkább elfogadják" külföldön, mint egy noname egyetemi diplomát.


Nyilván a szakok nem minden egyetemen egyformák, van ahol jobban rámennek az elméletre, másol meg a gyakorlatra. Ahogy mi sem igazán vagyunk képben külföldön hol zajlik a legjobb oktatás, nyílván ők se nagyon tudják, hogy a Károlin a legjobb a bölcsészkar, de számukra az is csak egy noname egyetem.

Az ELTE külföldön nagyon jó hírrel rendelkezik, de még nem jutott be a köztudatba, hogy néhány szakon már nem olyan színvonalas az oktatás, mint volt. De külföldön még mindig hungarian top.


A saját tapasztalataim, meg amit a környezetemben látok, meg azt mutatják, hogy külföldön a zéróról kezdheted, mert tojnak rá magasan milyen végzettséged van (kivéve, ha nem vagy orvos, vagy a szakmád nincs a hiányszakmák listáján).


Egyébként Angliába ki lehet menni mesterképzésre, törleszteni a tandíjat pedig az egyetem elvégzése után kell, sok ismerősöm kint van, én is erre készülök. Pontosan még nem tudom melyik egyetemekre lehet bejutni, de szerintem egy angol diplomával többre lehet vinni.

2011. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!