Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok (SZTE)....

Nemzetközi tanulmányok (SZTE). Mennyire lehet elhelyezkedni vele? Mennyire lehet 4-5 év múlva elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés

Mit tudnék ezzel dolgozni?


Ha ezzel semmit, akkor hova adjam be inkább a jelentkezésemet?

(Matekos cucc kizárva)


2012. febr. 16. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemzetközi kapcsolatokat tanultam. A nemzetközi tanulmányok lett az utódszakja. Kevesebbet tanulnátok (nem 4 hanem 3 év) és kevesebb okítást.

Ha külföldre, az EU-ba akarsz elhelyezkedni, vagy diplomatának, akkor jó. Viszont protkó kell álláshoz. Máskülönben nem érsz vele semmit sem. Ráadásul jelenleg a közigazgatásban keveset keresnek.


Azt nem tudom, hová ad be. Mi érdekel?

2012. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írtam hogy SZTE. Egyébként minden érdekel,amivel sokat tudok majd keresni, és nem nagyon kell matek.
2012. febr. 17. 01:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Amivel jelenleg sokat lehet tanulni:

- mérnök-informatikus (havi 400-800 nettót is vagy még többet)

- közgazdász (de belőlük már ezer van :((( )

- jogász (no ide a magyar-töri a menő, nem olyan gáz a matek, de azért kell alap közgazdaságtant tanulni)


Legtöbbet a mérnök informatikusok, vagy villamosmérnökök keresnek.

Tematatikákat pedig az adott főiskoláknál tudsz nézni. Megnézed a www.felvi.hu oldalon, hogy melyik suliba lehet tanulni és akkor ott.

Csalóka egyébént mert általában sehol sincs matek. Az alapozótárgyak között. Mondjuk a mérnök-informatikusnál is van, ha megnézed, de utána programozni tanulnak. Szintúgy a villamosmérnök (bár ott a fizika is nagyon kell).


A többi szakmával minimálisan lehet keresnek. Pl. orvosok szinte a mininálbér felett.... nem hiába mennek külföldre. A jogászok sem keresnek annyire jól, bár jobban mint az orvosok. A pedagógusok fizetése szinte nulla, ráadásul a mai gyerekek még durvák is a tanárokkal. A bölcsészek sem érnek semmit. Egy végzett informatikus-könyvtáros barátnőm a szakmájában annyit keres mint egy sima adminisztrátor középfokú végzettséggel (110 nettót).


Szóval a fenti 3 szakot tudom ajánlani.

2012. febr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közgazdász ne légy ha nem szereted a matekot. A másik kettőn gondolkodj.
2012. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!