Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE ÁJTK Nemzetközi tanulmány...

SZTE ÁJTK Nemzetközi tanulmányok szak. Hol lehet vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Illetve mi a különbség a nemzetközi jog és a nemzetközi tanulmányok között?
2011. jan. 14. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:

elhelyezkedni: általában azok se tudják akik oda járnak, nagyon szép és érdekes dolgokat tanítanak, de semmi konkrét, egy kis ez egy kis az, ha van vkid aki be tud nyomni külügyminisztériumba vagy vmi ilyen jó helyre akkor nagyon sokra lehet vele vinni, kapcsolat nélkül passzolom a kérdést, már volt pár hasonló kérdés itt, nézz körül (az hogy nem SZTE, hanem BCE vagy ELTE teljesen mindegy)

Nemzetközi jog/nemzetközi tan: a nemzetközi jog a jognak egy ága, ahogy a büntetőjog és a polgárjog és stb. A nemzetközi tanulmányok pedig egy pár éve kitalált szak, korábban nemzetközi kapcsolatok vagy vmi ilyesmi neven futott vmi hasonló. Annyi közük van egymáshoz, hogy a nemzetközi tanulmányok szakon elképzelhető, hogy van minimális nemzetközi jog oktatás. Ha a nemzetközi jog érdekel, akkor jogra jelentkezz inkább :)

2011. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És pl nemzetközi joggal hol lehet elhelyezkedni?
2011. jan. 16. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:

nemzetközi jog elég sok helyre kellhet

multi cégeknél pl nem árt, ha a jogász ismeri a különböző országok jogrendszereit és szabályozásait

2011. jan. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló: Te valami másról beszélsz. A nemzetközi jog az országok közötti jogi kapcsolatokról szól. Nemzetközi szervezetek ismerete, háború és béke jogi szempontból, szuverenitás stb...
2011. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
58%

Kedves Kérdező!

Én az SZTE ÁJTK nemzetközi tanulmányok alapszakán végeztem államilag támogatott, nappali tagozatos képzés keretében. Nem ismerem az ambícióidat, a jövődhöz való hozzáállásodat, de ha jót akarsz magadnak, kerüld el ezt a szakot, amennyire csak tudod! Tanulj az én hibámból! Én csak azért csináltam végig, mert elkezdtem. De te, ha jót akarsz magadnak, el se kezd!

Amint lehetett, felvettem egy másik szakot mellé a GTK-n, s ma is közgazdásznak tanulok. De a nemzetközi tanulmányok szakon az oktatás színvonala minősíthetetlenül gyenge. Még ha jól adnák le azt, amit leadnak, akkor is hasznavehetetlen az egész. Börtönbe kéne zárni, aki egyáltalán engedi, hogy ez a szak létezzen, s az ártatlan, naív fiatalok besétáljanak oda. Persze, tegyük hozzá, túl gyakran nem kell besétálni az egyetemre 1 héten, mert elképesztően kevés óra van. S ha lenne is óra, az oktató vagy jön, vagy nem. S ha jön is, vagy arról beszél, ami a tananyag, vagy nem. S ha arról is beszél, vagy számon kéri, vagy nem. De inkább nem. Viszont aktuálpolitizálás, pajzán viccek, hamarabb befejezett órák korlátlan számban tapasztalhatók. Életerős, egészséges fiatalok idejét rabolják, nomeg a szülők és az adófizetők pénzét! Nézd meg például, hogy a 6-ik félévben hány óra van: 6x90 perc, legalábbis papíron. Ezt a szakot legfeljebb levelezőn végezd, vagy ha nyugdíjas leszel majd! Ha nemzetközi jogász akarsz lenni, ne akarj ide jönni! Tanultunk (azért ez túlzás) nemzetközi jogot 2 féléven át, gyalázat volt még a számonkérés színvonala is. A nemzetközi jog fogalmon alapvetően valóban a nemzetközi közjog értendő, s nem a nemzetközi gazdasági kapcsolatok joga.

Kedves Kérdező! Ne dobj ki 1 évet sem az életedből, mint én azt tettem!

2012. febr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Egyébként már azóta sikeresen felvételiztem az SZTE ÁJTK jogász szakára. :) Másoktól is hallottam hasonló, sajnálatosan negatív tapasztalatokat, ami miatt elkerültem a helyet. A te példád is azt erősíti bennem, hogy nem hoztam rossz döntést.
2012. febr. 8. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
A mesterszak is ilyen gyenge?
2019. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha NT akkor itthon a szak kitalálójához a BCE-hez kellene menni. Szegeden végeztem egyéb alapszakot ennek ellenére az ájtk NT híre miatt meg sem jelöltem, helyette mesterre a BCE-re jöttem. Nem bántam meg. Tanulni kell, bár ha az érdeklődés megvan, akkor nem igazán okoz nehézséget a 4-es táji átlag megszerzése. Elhelyezkedés tekintetében nagyban rajtad múlik, hogy hova is jutsz vele.
2019. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!