Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemet válasszam?

Melyik egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

jövőre érettségizek, (emelt matekra járok 3-as átlaggal)

BME vagy Óbudai egyetem?

villamosmérnöki, had- és biztonságtechnika érdekel (talán a mechatronika- de ez csak legvégső esetben)

Ti mit ajánlotok? Érveket is, tapasztalatokat is írjatok.


2012. febr. 14. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
BME-t ajánlanám, de 3as matekkal lehet, hogy kicsit nehéz lenne neked. (Nem bántásból, és azt se mondom, h lehetetlen!) A villamosmérnöki képzés nagyon jó a BME-n.
2012. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
BME
2012. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
BME!
2012. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
BME!:D
2012. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

BME


De aztán úgyis jönnek majd ide, hogy hajjajj megint csak a BME-t nyomatja mindenki, pedig nem is jobb semmivel, mint bármelyik másik egyetem...

De ne hallgass ilyesmire, elég szétnézni az embernek a környezetében ki hol végzett, és bárki beláthatja, hogy nem hiába írja ezt mindenki.

Na ezt a kitérőt leszámítva szerintem az Óbudai egyetem is jó, ott végzett ismerőseim is vannak (ezen a karon) és nekik sincs problémájuk az elhelyezkedéssel... szóval, szerintem egyikkel se foghatsz nagyon mellé. :)

Bár a matekra próbálj ráhajtani még kicsit, ha tudsz!

2012. febr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az előbb rosszul írtam, tehát ki hol végzett, és most hol dolgozik, mennyit keres... milyen gyorsan talált állást... Bocs, nem tudom hogy hagytam ki a mondatból :D
2012. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha BME-re mész akkor az MSc-t is meg kell csinálnod, mert bár osztott a képzés ott a Bsc az Msc-re való felkészítésnek tekintik.


ÓE-nak annyi előnye van, hogy a tanulmányi ösztöndíjazás nagyon-nagyon kellemes :) (+40k/hó), és könnyű jó jegyeket szerezni. Viszont ezzel csak Bsc-ig tudsz menni, mert bár most indult egy Msc szak, de eléggég semmire valónak tűnik.


Munkahely szempontjából pedig szinte teljesen mindegy. Vannak olyan cégek ahol csak BME-st keresnek, de van olyan ahol Kandóst. Egyikkel sem jársz rosszabbul, mint a másikkal.


OFF: kb 25 évvel ezelőtt csak a Kandót javasolták volna itt, mert eszméletlen színvonalat képviselt az országban, de amikor BMF lett akkor hatalmasat csökkent a színvonal, és amikor ÓE akkor még tovább süllyedt :(. Mindezt Kandósként mondom.

2012. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most 3-as átlaggal miért akarjátok a BME-re küldeni? Igen, egyértelműen magasabb a színvonal, de ennyivel nehezebb is. Azért szerintem ide egy emelt matek 80% felett elengedhetetlen ahhoz, hogy az ember el is végezze a szakot, ne csak felvegyék. Amúgy valószínűleg mindkét helyre felvennének, de azért gondold meg, hogy szenvedni akarsz, és lehet a végén ott hagyod a szakot, vagy egy kicsit lejjebb rakod a lécet. Mondjuk ha tényleg érdekel, és nagy akaraterőd van, akkor végül is bármit el lehet végezni, de te ismered magad annyira, hogy ezt el tudd dönteni.
2012. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!