Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így lesz? Az államilag támogat...

Így lesz? Az államilag támogatott helyekre is a jómódú gyerekek fognak bekerülni, mert:

Figyelt kérdés

Leggtöbbször őket már kisiskolás koruktól különórákra járatják, több, "magasabb" a nyelvvizsgájuk, jobbak a jegyeik.

Az iskolákban a "pedagógusok" általában a gazdagabb, és/ vagy befolyásosabb gyerekekkel zsigerből, vagy seggnyalásból kivételeznek

A jómódú családokban ritkábbak a családi problémák (agresszív szülők, stb.), amik akadályozzák a legjobb iskolai teljesítmény elérését.

Végül egy provokáció: a "jobban" táplálkozó gyerekek könnyebben tanulnak, és jobban teljesítenek (színhús kontra olcsó tésztaételek, stb.).



2012. febr. 7. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Az egyetem nem szociális intézmény, hanem felkészítés különféle diplomát igénylő szakmákra. Mindenkinek az az érdeke, hogy a legrátermettebb emberek kerüljenek be, függetlenül attól, hogy mi miatt jobbak a többinél. Amúgy az értelmi képességet nagyban meghatározza a genetika is. Ritka, hogy tapló szülőknek zseni gyerekük szülessen, ha meg igen, azt már az általánosban fel szokták ismerni a tanárok.
2012. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
63%
igen, ez így van. valójában esély egyenlőség van, mert a tanárok mindegy hogy kivételeznek, emelt szintű érettséginél központi az írásbeli is. de valóban, a gazdagabb gyerek harmonikusabb környezetben nő fel, többet járhat magántanárhoz, jobb középiskolába jár...
2012. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Én csak azt látom, most mi van:

Akinek jómódúak a szülei, nem kényszerül dolgozni, így jó eredményeket érhet el (középiskolában, egyetemen egyaránt).

Aki nem tehetős, és dolgozik, annak nyilván kevesebb ideje van tanulni, így gyengébbek az eredményei.

2012. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, én szerencsére viszonylag jómódúnak mondhatom magam hála a szüleim szorgalmának. Én egészen gimnáziumig soha nem jártam különórára, mert nem volt rá szükségem. Egy jóképességű diák különtanár nélkül is lazán képes megtanulni a viszonylag egyszerű általános iskolai anyagot. Viszont az tényleg előny lehet, hogy a módosabb diák többet utazhat, külföldön és belföldön egyaránt, ami jelentősen tudja bővíteni a műveltségét, és előnyt jelent az iskolában. Ami a tanárok kivételezését illeti, én ilyet soha nem tapasztaltam, pontosabban csak annyiban, hogy azzal kivételeztek, aki tudott viselkedni, anyagi helyzettől függetlenül.


"A jómódú családokban ritkábbak a családi problémák (agresszív szülők, stb.), amik akadályozzák a legjobb iskolai teljesítmény elérését."


Ez nem feltétlenül igaz.


"Végül egy provokáció: a "jobban" táplálkozó gyerekek könnyebben tanulnak, és jobban teljesítenek (színhús kontra olcsó tésztaételek, stb.)."


Ez pedig baromság. Egy embernek naponta nem kell több mint 1g fehérje/testtömegkg ez egy 50 kg-os gyerek esetében 50g. Ez kevesebb, mint 100 forintba kerül. Továbbá az agy nem kifejezetten az a fehérjeigényes szerv. Továbbá én azt tapasztaltam eddig, hogy a magyar embernek a zabálásra azért általában szokott lenni pénze.

2012. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ami viszont tény, egyetemen hatalmas előny, ha az embert még mindig el tudják tartani a szülei, és nem kell tanulás mellett dolgoznia.
2012. febr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Én nem voltam jómódú gyerek. Semmiféle különórára nem jártam, magántanár nélkül nyelvvizsgáztam és simán bekerültem jó egyetemre és simán el is végeztem. Mindezt akkor, amikor kevesebb embert vettek fel felsőoktatásban, mint most az alacsonyabbra szabott keretszámokkal.

De attól, hogy baromi kevés volt a pénzünk, meg elváltak a szüleim, nem volt senki agresszív a családban, nem a színhústól lett jobb a teljesítményem.


Kicsit ez nekem önigazolásnak tűnik, hogy nem vagyok elég okos bejutni egyetemre, fogjuk hát rá a körülményekre.

Tanulni kell, és az hidd el, csodákra képes.

2012. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tetro ***** válasza:
Nekem meg ez szocióligának tűnik, ami több évtizedes statisztikákkal bizonyítja, hogy ha szűkítjük az állami férő helyek számát, az mindig az alsóbb társadalmi rétegeket érinti legjobban. És ez nem kizáró ok, mert bárki bekerülhet aki jól teljesít, csak bizonyítottan rosszabbul teljesítenek azok, akik rosszabb körülmények közül jönnek.
2012. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!